Model matematyczny przewiduje, że Bitcoin osiągnie dno na 14 500 USD

Model matematyczny przewiduje, że Bitcoin osiągnie dno na 14 500 USD — Daniele Bernardi

Cena Bitcoina spadła o 65 procent w ciągu roku, podczas długiej zimy Crypto, która przyniosła załamanie cen różnych kryptowalut, a także upadek firm takich jak FTX i Celsius. Bitcoin kosztuje obecnie około 16 500 USD, ale Daniele Bernardi, CTO Digital Wealth, powiedział, że cena będzie jeszcze niższa.

14 500 dolarów to dno, ale przypuszczam, że tylko na kilka dni”, powiedział.

„W przyszłym roku może nastąpić powrót do wzrostu”.

Firma Bernardiego prognozuje cenę Bitcoina na podstawie analizy matematycznej, która tworzy modele komputerowe na podstawie wcześniejszych danych o cenie Bitcoina.

„Bitcoin jest niezwykle powtarzalny w cyklu, w oparciu o halving, który ma miejsce mniej więcej co cztery lata i który obniża nagrody dla górników” – wyjaśnił.

„Zasadniczo analizujemy więc wiele danych ilościowych z tym związanych i odkryliśmy ogromny wzór w tych ruchach”.

Bernardi rozmawiał z Davidem Lin, producentem w Kitco News na szczycie AIBC na Malcie.

Przeczytaj także: Może być problem z osądzeniem Sama Bankmana Frieda z FTX – Joseph Borg

Modele i znaczenie

Bernardi powiedział, że jego podejście nie jest czysto „techniczne”, ale opiera się również na elementach „behawioralnych” w celu przewidywania przyszłych ruchów cen.

„Bitcoin ma trudności ze znalezieniem godziwej ceny, ponieważ dla większości ludzi jest to związane z emocjami” – powiedział.

„Jeśli się boją, sprzedają. Jeśli są zaangażowani i myślą, że Bitcoin może się rozwijać, zaczynają go kupować”.

Dodał jednak, że za ceną Bitcoina kryją się dostrzegalne wzorce i czynniki napędzające.

„Odkryliśmy w naszych badaniach, które opublikowaliśmy w Coin Telegraph, że ceny Bitcoinów, w dłuższej perspektywie, zależą od popytu” – powiedział.

„Adopcja użytkowników rośnie, nawet w tym [niedźwiedzim] okresie… oznacza to, że na dłuższą metę Bitcoin będzie nadal rósł, nawet przy dużej zmienności”.

Kolejny halving Bitcoina

Co cztery lata Bitcoin doświadczał „halvingu”, dzięki czemu nagroda blokowa, którą uzyskują górnicy, jest zmniejszona o połowę. Kolejny halving zaplanowany jest na kwiecień 2024 roku.

Kilka miesięcy po każdym halvingu cena Bitcoina rośnie, co skłoniło Bernardiego do zasugerowania, że ​​kupowanie go tuż przed halvingiem byłoby dobrą strategią.

„Halving zwiększa niedobór nowych Bitcoinów na rynku” – powiedział.

„Więc jeśli popyt pozostaje stabilny, wystarczy to, aby podnieść cenę”.

Prognozy co do precyzyjnego dna kursu Bitcoina pojawiają się dość często ale czy można im ufać ? Czy ktokolwiek jest w stanie bezbłędnie przewidzieć jak zachowa się król kryptowalut w przyszłości ?

Nawet jeśli się to komuś uda to jest to raczej przypadek niż reguła. Prawdopodobnie jesteśmy gdzieś w pobliżu dna na Bitcoinie ale gdzie rzeczywiście ono będzie pozostaję niewiadomą. Systematyczne kupowanie na zniżkach i obniżanie średniej ceny zakupu jest strategią, z którą nie można konkurować.

Może Cię zainteresuje:

Bitcoin
Komentarze (0)
Dodaj komentarz