Merge to tylko 55 % roboty. Jeszcze musi być Surge, Verge, Purge i Splurge 😂

Merge to tylko 55 % roboty. Jeszcze musi być Surge, Verge, Purge i Splurge.

Już wiadomo dlaczego cena Etherum spada. Merge to tylko 55% wszystkich planowanych ulepszeń Etherum. Planowanych jest jeszcze kilka następnych, które będą za każdym razem „kluczowe” dla sieci.

Nie tego oczekiwał rynek. Inwestorzy skupili się na plusach, które mają dopiero nadejść wraz z następnymi ulepszeniami. Ale nie były akcentowane ani obecne w dyskusji o Merge. Zostały przemilczane i cała sytuacja sprawia wrażenie celowego wykorzystania inwestorów.

Długo oczekiwana fuzja Ethereum oficjalnie zakończyła się powodzeniem, a ostateczne przejście na proof-of-stake (PoS) miało miejsce 15 września o 06:42:42 UTC w bloku 15537393.

Połączenie spowodowało, że warstwa wykonawcza sieci głównej Ethereum (ETH) połączyła się z warstwą konsensusu Beacon Chain na całkowitym poziomie trudności terminalu 58750000000000000000000, co oznacza, że ​​sieć nie wykorzystuje już ani nie opiera się na mechanizmie konsensusu dowodu pracy (PoW).

Dzięki PoW zdecentralizowana sieć górników wykorzystuje energochłonny sprzęt komputerowy do walidacji transakcji i wybijania nowych bloków dla łańcucha bloków. W PoS, zamiast używać wysokoenergetycznych górników, weryfikatory blokują tokeny (stawka) w sieci, aby móc uczestniczyć w procesie walidacji i zdobywać nagrody za swoją pracę.

Po wdrożeniu PoS sieć Ethereum jest o 99,95% bardziej energooszczędna według The Ethereum Foundation, a Merge przygotowuje grunt pod przyszłe rozwiązania skalowania, w tym sharding.

Proces shardingu polega na podzieleniu sieci na 64 partycjonowane łańcuchy bloków lub „odłamki”, które zarządzają określonymi segmentami danych. Każdy podzielony na partycje łańcuch bloków zarządza określonymi segmentami danych i ma własną księgę. Ten projekt eliminuje stres związany z obsługą wszystkich transakcji i interakcji z jednej sieci.

Dane z TradingView pokazują, że mniej więcej w czasie fuzji cena etheru odnotowała niewielki wzrost cen, osiągając poziom 1655 USD w momencie przejścia, ale od tego czasu wycofała się do wsparcia na poziomie 1580 USD w obliczu wielu trudności gospodarczych.

Jest jeszcze dużo pracy do zrobienia

Chociaż ta chwila trwała od lat, podróż do realizacji prawdziwego potencjału Ethereum jest dopiero w połowie ukończona, ponieważ współzałożyciel projektu Vitalik Buterin wcześniej stwierdził, że udane połączenie oznacza, że ​​ogólny rozwój sieci będzie ukończony w około 55%.

Wgląd w to, co będzie dalej, przedstawiono w poniższym tweecie od Milesa Deutschera, który przedstawia kolejne etapy rozwoju ETH: The Surge, The Verge, The Purge i The Splurge.

The Surge ma na celu zwiększenie skalowalności rollupów poprzez sharding,

The Verge osiągnie bezpaństwowość dzięki drzewom Verkle,

The Purge wyeliminuje dane historyczne i dług techniczny,

Splurge obejmie szereg drobnych, różnych ulepszeń.

https://twitter.com/milesdeutscher/status/1550315295402668032?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1550315295402668032%7Ctwgr%5E94ac0546057aeee79e36500d0785bd4afc188cae%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.kitco.com%2Fnews%2F2022-09-15%2FEthereum-is-now-officially-proof-of-stake-following-the-successful-Merge.html

Jonathon Miller, dyrektor zarządzający Kraken w Australii, nazwał Merge „ważnym kamieniem milowym dla przyszłości kryptowalut” i podkreślił znaczną redukcję energii osiągniętą dzięki usunięciu górników z równania.

Miller ostrzegł, że przejście „nie będzie magiczną kulą do rozwiązywania problemów ze skalowaniem w Ethereum”, zauważając, że australijskie firmy blockchain nadal będą musiały polegać na rozwiązaniach warstwy 2, takich jak Polygon lub Optimism, aby się rozwijać.

To powiedziawszy, Merge „pozwoli na wprowadzenie mechanizmów do budowy ulepszeń skalowalności sieci”, twierdzi Miller.

„Ethereum zapewnia krytyczną infrastrukturę dla programistów blockchain do tworzenia i wdrażania własnych zdecentralizowanych aplikacji i zasobów kryptograficznych. Fuzja, będąca potencjalnie jedną z wielu zmian w sieci, odblokuje zupełnie nowy poziom potencjału wdrażania tych innowacji”.

Połączenie to zwieńczenie kilku lat ciężkiej pracy Fundacji Ethereum. Przejście nie pozostało bez kontrowersji. Grupa reprezentująca górników pracujących na dowód pracy w ETH, ogłosiła, że ​​przeprowadzą hard fork w ciągu 24 godzin od połączenia.

Może Cię zainteresuje:

EtherummergePurgeSplurgeSurgeVerge
Komentarze (0)
Dodaj komentarz