IBM: Bitcoin za 5000$ pod koniec roku, ale kiedyś – nawet za milion

Pracownicy potentata technologicznego IBM są niewzruszeni obecną sytuacją na rynku wirtualnych walut i dzielą się optymistycznymi prognozami. Podczas konferencji IBM Think 2019 Conference, która miała miejsce w dniach 12-15 lutego 2019 roku, jeden z kierowników IBM stwierdził, że 1 Satoshi może być kiedyś wart 1 cent. Taki scenariusz oznaczałby, że Bitcoin (BTC) osiągnie w przyszłości cenę miliona dolarów. Na koniec tego roku przewiduje zaś kurs równy 5000 dolarów.

Jesse Lund, wiceprzewodniczący działu Blockchain and Digital Currencies w IBM, wypowiedział się na temat przyszłej ceny Bitcoina. Według niego, król kryptowalut może kosztować 5000 dolarów na koniec roku 2019, jednak spodziewa się, że „kiedyś osiągnie cenę miliona dolarów.” Wyjaśniając założenia, które stoją za jego prognozą, Lund wskazał przelicznik Satoshi/cent. „Jeśli bitcoin będzie wart milion dolarów, to wtedy [jeden] satoshi będzie równy amerykańskiemu centowi.” Lund uważa, że uzyskana dzięki temu płynność pozwoliłaby na jego szeroką adopcję i istotną zmianę dotyczącą płatności korporacyjnych. Podsumowując, powiedział: „przewiduję 5000$ na koniec roku, ale widzę bardzo duże perspektywy dla przyszłych wzrostów.”

IBM, Stellar i przyszłe partnerstwa

W trakcie wywiadu Jesse Lund poruszył także tematy ostatnich blockchainowych przedsięwzięć IBM. Opowiedział o współpracy ze Stellar (XLM) oraz integracji ich sieci z Blockchain World Wire (BWW).

Nie istnieje żaden techniczny powód lub bariera, które mogłyby uniemożliwić przepływ pieniędzy w ten sam sposób [co informacji]. (…) Konstrukcja World Wire opiera się na transgranicznym systemie płatności, którego magia – lub, jeśli wolicie, nowość – polega na możliwości wysłania instrukcji płatności. Wygląda to tak: „Hej, wysyłam Ci coś – przygotuj się.” I na drugim końcu,  odbiorca może się upewnić, że osoba, do której wysyłane są środki, nie jest oszustem.

IBM używa sieci Stellar w ramach BWW zarówno jako pośredniej waluty, jak i środka, którym można pokryć opłaty transakcyjne.

Co więcej, Lund wyjawił, że IBM pracuje nad budowaniem kolejnych partnerstw z projektami kryptowalutowymi. Przedsiębiorstwo wierzy w sieci cyfrowych walut, które mogą zapewnić odpowiednie narzędzia dla efektywnych płatności międzynarodowych.

Jak myślicie, z kim jeszcze zamierza współpracować IBM?

BitcoinBlockchainIBMprognozy
Komentarze (0)
Dodaj komentarz