Giełda Kraken dołącza do funduszu Injective Labs. W grze 150 milionów dolarów

Kraken i inni wielcy gracze z branży krypto łączą siły. Chcą stworzyć ambitny fundusz

Rynek cyfrowych aktywów, na którym jedną z najpopularniejszych giełd jest Kraken, był w ostatnim roku bardzo chwiejny i uprzykrzył życia wielu inwestorom – z resztą nie tylko detalicznym. Sektor blockchain nadal jednak się rozwija i wydaje się, że w cieniu obecnego rynku niedźwiedzia, globalna adopcja kryptowalut postępuje szybko jak jeszcze nigdy wcześniej. Zarówno tradycyjne instytucje jak i branżowi gracze chcą wyrwać dla siebie jak największy skrawek nowej, często jeszcze niezbadanej przestrzeni. Teraz kilka znaczących firm z sektora kryptograficznego łączy siły, aby stworzyć inicjatywę, która pomoże w rozwoju technologicznym, badaniach, marketingu i rozwoju krypto-społeczności.

Pantera Capital, Kraken Ventures, Kucoin Ventures i wielu innych stają razem

Zdecentralizowana platforma smart-contractów Injective jest najnowszą, która ogłasza nową inicjatywę ekosystemową o zawrotnej wartości 150 milionów dolarów, aby pobudzić przyjęcie interoperacyjnej infrastruktury i rozwój DeFi. Na czele konsorcjum stoją podmioty takie jak Pantera Capital, Kraken Ventures, Jump Crypto, Kucoin Ventures, Delphi Labs, Flow Traders, Gate Labs i IDG Capital. Firmy zebrały się w ramach współdziałania w ekosystemie Cosmos. Członkowie skoncentrują się na wspieraniu obiecujących projektów budujących w różnorodnych sektorach obejmujących interoperacyjność, zdecentralizowana finanse, handel, infrastrukturę Proof-of-Stake i rozwiązania skalowalne. Oprócz tokena, który powstanie w imieniu nowej inicjatywy, spółki będą także wspierać poprzez inwestycje kapitałowe już istniejące projekty.

Zobacz także: SEC i Grayscale spotkają się w sądzie już w marcu

Ostatnia runda finansowania była dla Incjective bardzo udana

Pomimo kryptowalutowej zimy, Injective Protocol zebrał 40 milionów dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez Jump Crypto zeszłego lata. Inni uczestnicy, którzy prowadzili rundy finansowania to między innymi Brevan Howard Digital, czyli kryptograficzne ramię brytyjskiego miliardera zarządzającego funduszem hedgingowym, Alana Howarda. Zastrzyk świeżego kapitału miał być przeznaczony przez spółkę na wsparcie nowych deweloperów. Ponadto jednym z kluczowych aspektów, na których skupia się teraz Injective Labs jest zapewnienie coraz większej użyteczności natywnego tokena INJ, oraz zapewnienie płynności i wsparcia dApps na dedykowanym blockchainie. Czas pokaże jak pomoc giełdy Kraken, Pantera Capital i innych znaczących podmiotów przełoży się na rozwój sieci.

Może spodoba Ci się również

adopcja blockchainDolarfunduszFundusze inwestycyjneGiełda KryptowalutIncjetive LabsKryptowalutyUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz