Gdzie się podziało 1 mld USD ? – pyta Elon Musk

Elon Musk twierdzi, że SBF przekazał Demokratom ponad 1 miliard dolarów: „Gdzie są te pieniądze?”

SBF osiągnął „najwyższy zwrot z inwestycji wszechczasów”, przekazując 40 milionów dolarów odpowiednim ludziom za skuteczną ucieczkę od kradzieży ponad 10 miliardów dolarów, powiedział Will Manidis, dyrektor generalny ScienceIO.

Próby złagodzenia oszustw popełnionych przez prezesa FTX, Sama Bankmana-Frieda (SBF), podejmowane przez media głównego nurtu, nie powiodły się w przekonaniu społeczności kryptograficznej i przedsiębiorców. Zamiast tego kampania dezinformacyjna zderzyła się z dążeniem dyrektora generalnego Tesli, Elona Muska, do pozycjonowania Twittera jako „najdokładniejszego źródła informacji”.

Świat jeszcze nie otrząsnął się z szoku po tym, jak był świadkiem pobłażliwości prawnej przyznanej SBF za sprzeniewierzenie funduszy użytkowników i podejrzane praktyki inwestycyjne za pośrednictwem firm handlowych Alameda Research i FTX. Will Manidis, dyrektor generalny ScienceIO, platformy danych dotyczących opieki zdrowotnej, zwrócił uwagę, że SBF osiągnął „najwyższy zwrot z inwestycji wszechczasów”, przekazując 40 milionów dolarów odpowiednim ludziom za uniknięcie odpowiedzialności za kradzież ponad 10 miliardów dolarów.

To tylko publicznie ujawniona liczba. Jego rzeczywiste poparcie dla wyborów Demokratów wynosi prawdopodobnie ponad 1 miliard dolarów. Pieniądze gdzieś poszły, więc gdzie się podziały?

— Elon Musk (@elonmusk) 3 grudnia 2022 r

Z drugiej strony Musk twierdził, że SBF przekazał kandydatom Demokratów ponad 1 miliard dolarów, czyli znacznie więcej niż publicznie ujawniona kwota 40 milionów dolarów. SBF wcześniej przyznało się do przekazywania darowizn na rzecz Partii Demokratycznej.

Musk zapytał:

„Jego rzeczywiste poparcie dla wyborów Demokratów wynosi prawdopodobnie ponad 1 miliard dolarów. Pieniądze gdzieś poszły, więc gdzie się podziały?

Przewodniczący Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, demokrata Maxine Waters, oraz członek rankingu Patrick McHenry – republikanin, zwrócili się do SBF o stawienie się na rozprawie śledczej zaplanowanej na 13 grudnia.

.@SBF_FTX, doceniamy szczerość w dyskusjach na temat tego, co wydarzyło się w #FTX. Twoja gotowość do publicznego przemawiania pomoże klientom firmy, inwestorom i innym osobom. W tym celu zapraszamy Państwa do udziału w naszym przesłuchaniu 13-go.

— Maxine Waters (@RepMaxineWaters) 2 grudnia 2022 r.

Na tę prośbę wybitni przedsiębiorcy, w tym dyrektor generalny Polygon Ryan Wyatt, poinformowali Watersa, że „jest (SBF) przestępcą” po tym, jak byli zszokowani pobłażliwością okazaną uciekinierowi przez ludzi u władzy.

Przeczytaj także: „Prawdziwa recesja” jest prawdopodobna w 2023, kiedy „zwolnienia przenikną przez gospodarkę” – Will Rhind

Społeczność kryptowalut otwarcie krytykuje płatne narracje, które próbują pokazać SBF w dobrym świetle. Najnowsza reakcja jest związana z wywiadami SBF w wywiadach New York Times DealBook Summit i Good Morning America.

Przemawiając do serwisów informacyjnych podczas „wycieczki z przeprosinami”, SBF przedstawił się jako ofiara i na koniec został oklaskiwany.

Musk zgłasza publicznie słuszne pytania w sprawie SBF i jego niejasnych powiązań z Demokratami w USA. Jednak to jest tylko jeden z tajemniczych elementów całej układanki. Na odpowiedzi czekają wątpliwości o współpracę FTX z rządem Ukrainy i możliwością wpływu na upadek giełdy przez innych ludzi, którzy tylko sterowali SBF. Brak regulacji i wybór jurysdykcji na Bachamach sugeruje, że znaczna część układanki została zaplanowana ze znacznym wyprzedzeniem i odpalona właśnie teraz.

Może Cię zainteresuje:

DemokraciElon MuskFTXSBF
Komentarze (0)
Dodaj komentarz