Europol przejął kryptowaluty o wartości 19,5 mln USD

Kryptowaluty zostały przejęte przez międzynarodową policję – mowa o prawie 20 milionach dolarów!

Kryptowaluty znajdują się w trendzie długoterminowym w bessie, mimo chwilowej euforii spowodowanej nagłymi wzrostami na rynku. Można wręcz powiedzieć, że cała branża odpokutowuje grzechy Sama Bankmana-Frieda i jego szemranej spółki FTX. Teraz docierają do nas niepokojące informacje, które potencjalnie mogą wpłynąć na nastroje inwestorów. Choć oszustwa w świecie kryptowalut są można (niestety) powiedzieć „chlebem powszednim” to jednak każda taka sytuacja powoduje mimo wszystko pewne napięcia. Niedawna operacja prowadzona przez władze w całej Europie i Stanach Zjednoczonych doprowadziła do aresztowania 5 osób związanych z giełdą Bitzlato, w tym jej założyciela Anatolija Legkodymowa.

Zobacz także: Coinbase rozszerza współpracę z Borussią Dortmund

Kilku aresztowanych w sprawie przeciwko firmie Bitzlato

Agencja Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania (Europol) poinformowała, że władze przejęły kontrolę nad portfelami kryptograficznymi zawierającymi ponad 19 milionów dolarów w kryptowalutach i tokenach, a wszystko to w ramach działań egzekucyjnych przeciwko firmie Bitzlato. W ogłoszeniu z 23 stycznia Europol poinformował, że około 46% aktywów było powiązanych z nielegalną działalnością. Analiza agencji sugerowała, że Bitzlato otrzymał ponad 2,1 miliarda euro w kryptowalutach, w tym Bitcoinie, z których większość została zamieniona później na rosyjskie ruble. Szwindle szybko zostały jednak przejrzane przez służby, które podjęły właściwą reakcję. Szkoda tylko, że w świat jak zawsze poszła informacja o kolejnym kryptowalutowym przekręcie.

https://twitter.com/Europol/status/1617509283670773761?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1617509283670773761%7Ctwgr%5Eea505310479a995a327daffd51f6be2dd7950096%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Feuropol-reports-19-5m-in-crypto-seized-in-enforcement-action-against-bitzlato

źródło: Twitter

Założyciel giełdy schwytany na Florydzie

W ramach działań zespołu egzekucyjnego, władze USA ogłosiły kilka dni temu, że aresztowały Anatolija Legkodymowa. Miało to miejsce w stanie Floryda. Europol dodał, że operacja, która obejmowała wsparcie agencji z Belgii, Cypru, Portugalii, Hiszpanii i Holandii, doprowadziła do aresztowania 4 innych osób powiązanych z giełdą. Kryptowaluty ulokowane przez firmę na portfelach zostały skonfiskowane. Oprócz aresztowań Europol poinformował, że władze zamroziły ponad 100 kont na innych giełdach krypto, które kontrolowały około 50 milionów euro. Władze USA były również zaangażowany w próby przejęcia serwerów Bitzlato za rzekomy „główny problem związany z praniem pieniędzy”, co miało być powiązane z działaniami rosyjskimi. Cóż, kryptowaluty nie mają ewidentnie dobrego PR-u w ostatnim czasie, a takie sytuacje tylko potęgują złe odczucia wśród inwestorów.

Przypominamy o jednym z najgłośniejszych airdropów 2023 roku

BezpieczeństwoEuropolkradzieżkryptoKryptowalutypolicjaPrawoPrzestępstwo
Komentarze (0)
Dodaj komentarz