Ethereum 2.0 | Buterin: „Nie mówiłem, że w lipcu…”

Jeżeli byliście przekonani, że Ethereum przechodzi z PoW na PoS ostatecznie w lipcu br., możecie być w dużym błędzie. Vitalik Buterin poinformował, że prawdopodobnie nie usłyszał dokładnie pytania związanego z datą premiery Ethereum 2.0. Stąd zaś wynikły dalsze nieporozumienia…

„Przepraszam, czy może Pan powtórzyć?”

W odpowiedzi na dyskusję na Twitterze, która dotyczyła potencjalnej, lipcowej premiery Ethereum 2.0, Vitalik odpowiedział:

Buterin przyznał wczoraj, że nie zrozumiał pytania. Nieopatrznie potwierdził, że lipcowa premiera „jest nadal na dobrej drodze.” Jeszcze w lutym wydawał się mieć 95% zaufania do lipcowej premiery. Później, w e-mailu do Coindeska, wyjaśniał:

„Ponownie wysłuchałem wywiadu. Pytanie rzeczywiście zawierało słowo „lipiec”. Nie przypominam sobie, bym słyszał „lipiec”, więc wygląda na to, że to moja wina, że usłyszałem źle. Przepraszam za to.

Moje rzeczywiste stanowisko jest takie, że eth2 jest na dobrej drodze, ponieważ nie ma żadnych nieoczekiwanych wybojów w roadmapie, developerzy prowadzą fazę testów itp., […]”.

Kiedy Ethereum 2.0?

Od 2019 r. deweloperzy poczynili znaczne postępy w zakresie początkowej premiery drugiego łańcucha, ale żadna z nich nie została ostatecznie ukończona. Ostatnim znaczącym osiągnięciem było zainicjowanie protokołu PoS (Proof of Stake), ale tylko w publicznej sieci testowej bez zdecentralizowanych aplikacji i platformy smart kontraktów.

Niemniej jednak część społeczność nadal dawała wiarę lipcowej premierze. Dyrektor operacyjny Okcoin wyraził niedowierzanie, że została ona wprowadzona w błąd:

Kiedy zatem zobaczymy Ethereum 2.0? Czy premiera zostanie przesunięta na przyszły rok?

Dajcie znać, co o tym sądzicie?

Eth 2.0EthereumEthereum 2.0Vitalik Buterin
Komentarze (0)
Dodaj komentarz