DCG uspokaja akcjonariuszy w obliczu obaw związanych z Genesis Trading

Założyciel DCG uspokaja akcjonariuszy w obliczu obaw związanych z Genesis Trading

Założyciel i dyrektor generalny Digital Currency Group (DCG), Barry Silbert, zwrócił się we wtorek do akcjonariuszy, chcąc ich uspokoić, że firma pozostaje na solidnych podstawach i wyjdzie z kryptowalutowej zimy jeszcze silniejsza, pomimo szeroko nagłośnionych zmagań niektórych z jej największych inwestycji.

Jak wcześniej donosił Kitco Crypto, DCG jest jedną z najbardziej znanych organizacji w świecie kryptowalut i jest właścicielem Grayscale Investments oraz ogarniętej kłopotami firmy pożyczkowej kryptowalut Genesis Trading.

W związku z pogłoskami, że Genesis grozi bankructwo, Silbert wysłał we wtorek pismo do akcjonariuszy informujące o aktualnej sytuacji.

„DCG nadal będzie wiodącym budowniczym branży i jesteśmy zaangażowani w naszą długoterminową misję przyspieszenia rozwoju lepszego systemu finansowego” – napisał w liście.

„Przetrwaliśmy poprzednie zimy kryptowalut i chociaż ta może wydawać się bardziej dotkliwa, wspólnie wyjdziemy z niej silniejsi”.

Przeczytaj także: BTC najniżej od dwóch lat – strach rządzi rynkiem, gdy BTC spada do wieloletniego minimum wynoszącego 15 480 USD

Silbert przyznał, że Genesis Global Capital musiało czasowo zawiesić umorzenia i nowe pożyczki w dniu 16 listopada w następstwie gwałtownego wzrostu zmienności, który został zainicjowany przez gwałtowny wzrost liczby wniosków o wypłatę.

„Jest to kwestia niedopasowania płynności i czasu trwania w portfelu pożyczek Genesis. Co ważne, kwestie te nie mają wpływu na działalność Genesis w zakresie obrotu spotami i instrumentami pochodnymi ani działalności powierniczej, które nadal działają normalnie” – powiedział prezes.

Według Silberta, rada dyrektorów Genesis postanowiła zatrudnić doradców finansowych i prawnych, aby poradzić sobie z obecnymi trudnościami po implozji FTX. Starał się również uspokoić obawy przed potencjalnym sprzeniewierzeniem funduszy firmowych, podobnie jak miało to miejsce między FTX a Alamedą.

„Dla tych nieświadomych, w zwykłym toku działalności, DCG pożyczyło pieniądze od Genesis Global Capital w tym samym duchu, co setki firm inwestycyjnych kryptowalut” – stwierdził dyrektor generalny.

„Pożyczki te były zawsze skonstruowane na warunkach rynkowych i wyceniane według obowiązujących rynkowych stóp procentowych. DCG ma obecnie zobowiązanie wobec Genesis Global Capital w wysokości około 575 milionów dolarów, które ma wymagalność w maju 2023 r.”

Silbert dodał, że pieniądze z tych pożyczek zostały wykorzystane do sfinansowania różnych możliwości inwestycyjnych, a także do „odkupu akcji DCG od udziałowców niebędących pracownikami w transakcjach wtórnych”.

Dyrektor generalny zauważył również, że chociaż organizacja nie planuje obecnie rundy finansowania, DCG docenia oferty inwestycyjne, które otrzymała w ostatnich dniach i ogłosi wszelkie przyszłe rundy finansowania w miarę ich pojawiania się.

„Pomimo trudnych warunków w branży jestem jak zawsze podekscytowany potencjałem kryptowalut i technologii blockchain w nadchodzących dziesięcioleciach, a DCG jest zdeterminowane, aby pozostać w czołówce” – podsumował.

Może Cię zainteresuje:

DCG Genesis Trading
Komentarze (0)
Dodaj komentarz