Czy Bitcoin zostanie w Arizonie prawnym środkiem płatniczym ?

Arizona może zapoczątkować rewolucję w USA i uczynić Bitcoina prawnym środkiem płatniczym

Wendy Rogers senatorka ze stanu Arizona, po raz drugi przedstawiła legislaturze stanowej zestaw ustaw mających na celu uczynienie Bitcoina (BTC) prawnym środkiem płatniczym w Arizonie i umożliwienie agencjom stanowym akceptowania BTC jako formy płatności.

Jeśli Bitcoin zostanie uznany za legalną formę waluty w stanie Arizona, obywatele będą mogli używać go do spłacania swoich długów, podatków i innych zobowiązań finansowych w taki sam sposób, jak dolara amerykańskiego.

W ustawie SB 1235 przedłożonej przez Rogers prawny środek płatniczy jest zdefiniowany jako:

 „Każdy środek wymiany, który jest dopuszczony przez Konstytucję Stanów Zjednoczonych lub Kongres do spłacania długów, opłat publicznych, podatków i składek. Definicja obejmuje środek płatniczy uznany w dowolnym momencie przez rząd USA jak i każdy inny środek płatniczy, który zostanie zaakceptowany przez sąd właściwej jurysdykcji na mocy ostatecznego, nieodwołalnego postanowienia władzy stanowej w zakresie wprowadzenia prawnego środka płatniczego”.

Bitcoin jest jedyną kryptowalutą, którą senatorka Rogers próbuje uczynić prawnym środkiem płatniczym.

„Bitcoin oznacza zdecentralizowaną cyfrową walutę typu peer-to-peer, w której rejestr transakcji jest przechowywany w łańcuchu blokowym Bitcoin, a nowe jednostki waluty są generowane przez obliczeniowe rozwiązanie problemów matematycznych i która działa niezależnie od banku centralnego” – czytamy w proponowanej ustawie.

W drugiej ustawie, SB 1239, Rogers chce zmienić statut stanowy, aby tak aby:

 „Agencja stanowa mogła zawrzeć umowę z emitentem kryptowaluty w celu zapewnienia akceptowania kryptowaluty jako metody płatności grzywien, kar cywilnych lub innych kar, czynszów, opłat, podatków, przychodów, zobowiązań finansowych w celu zapłaty jakiejkolwiek kwoty należnej tej agencji lub temu stanowi”.

Kryptowalutę zdefiniowano jako:

 „Dowolną formę waluty cyfrowej, w której stosowane są techniki szyfrowania do regulowania generowania jednostek walutowych i weryfikacji transferu środków pieniężnych, działające niezależnie od banku centralnego, w tym Bitcoina, Ethereum, Litecoina i Bitcoin Casha”.

Przeczytaj także : Nadzór finansowy z Nowego Jorku ostrzega firmy kryptograficzne przed mieszaniem funduszy korporacyjnych i użytkowników

Senator Rogers wcześniej wprowadziła podobną poprawkę w styczniu 2022, ale ustawa ta nie przeszła przez drugie czytanie, ponieważ była dyskutowana w czasie, gdy rynek kryptowalut chylił się ku upadkowi i wchodził w krypto-zimę.

Jeśli te nowe poprawki zostaną przyjęte, Arizona stanie się pierwszym stanem w USA, który przyjmie Bitcoina jako oficjalną walutę.

Od jakiegoś czasu poszczególne stany postrzegają Bitcoina jako akceptowalną formę płatności, ponieważ ekosystem kryptowalut zyskuje na popularności. We wrześniu 2022 roku Kolorado stało się pierwszym stanem, który zezwolił na używanie Bitcoina do płacenia podatków, a stan Utah również był na dobrej drodze do zrobienia tego samego, zanim spowolnienie na rynku kryptograficznym wstrzymało te plany.

Liczne stany – w tym Teksas, New Hampshire, Missouri i Mississippi – również wprowadziły ustawy mające na celu ustanowienie przepisów dotyczących wydobywania Bitcoinów w celu wykorzystania korzyści finansowych, jakie przynosi ta działalność.

Temat przyjęcia Bitcoina i innych kryptowalut jako prawnego środka płatniczego z pewnością stanie przed wyzwaniami, ponieważ Konstytucja Stanów Zjednoczonych wyraźnie zabrania stanom tworzenia własnego niezależnego prawnego środka płatniczego.

Może Cię zainteresuje:

ArizonaBitcoinUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz