Co to jest copy trading i jak to działa?

Co to jest copy trading i jak to działa?

Copy trading umożliwia traderom replikowanie transakcji doświadczonych traderów i pokonanie stromej ścieżki uczenia się. Dowiedz się, jak copy trading na kryptowalutach.

Handel kryptowalutami to złożona umiejętność wymagająca rozległej wiedzy z zakresu analizy fundamentalnej i technicznej oraz całego ekosystemu kryptowalut. Ponieważ większość traderów nie ma możliwości opracowania zwycięskiej strategii handlowej, mają trudności z nauczeniem się wielu umiejętności potrzebnych, aby odnieść sukces jako inwestor (bo kto wie bez odpowiedniego doświadczenia, jak pływać przez strome fale).

Czy dla traderów amatorów nie ma więc nadziei? Czy są pozostawieni samym sobie, spekulując na rynku i przyjmując straty na własną klatę ?

Na szczęście istnieją narzędzia, które pomagają takim traderom odkrywać potencjał branży kryptowalut, upraszczając zbyt złożony handel kryptowalutami poprzez śledzenie doświadczonych traderów.

Co to jest copy trading

Copy trading czyli powielanie transakcji to zautomatyzowana strategia, która pozwala kopiować metody handlowe doświadczonego tradera. Umożliwia to kupowanie i sprzedawanie aktywów kryptograficznych w celu uzyskania zysków bez poświęcania dużej ilości czasu na badanie lub zdobywanie biegłości w handlu kryptowalutami.

Zasadniczo handel copy trading polega na identyfikowaniu wykwalifikowanych handlowców i dosłownym wykonywaniu ich ruchów. Trader nie musi tracić czasu na wybieranie trendów rynkowych lub uczenie się złożonych metod handlowych. Oprogramowanie naśladuje raczej to, co robi doświadczony trader.

Na przykład, jeśli przedsiębiorca, który śledzi oprogramowanie do kopiowania transakcji, zainwestuje 100 USD, aby kupić monetę A, oprogramowanie również wyda 100 USD na tę samą kryptowalutę. Narzędzie nie tylko pomaga traderom amatorom korzystać z wiedzy innych traderów, ale także pomaga im nauczyć się umiejętności podejmowania mądrych decyzji inwestycyjnych.

Alternatywnie, można dołączyć do grup handlowych na Facebooku lub Robinhood, aby uzyskać poradę na temat właściwej strategii handlu kryptowalutami na własne ryzyko, ponieważ nic nie jest pewne w branży kryptograficznej, biorąc pod uwagę zmienność rynku. Ta praktyka nazywana jest społecznym handlem kryptowalutami. Na tych platformach doświadczeni handlowcy sugerują, które aktywa kryptograficzne powinni kupić lub sprzedać. Jest to jednak proces ręczny i istnieje ryzyko, że traderzy nie wdrożą go bez błędów, co zmniejsza prawdopodobieństwo sukcesu.

Jak działa copy trading na krypto?

Wybór wykwalifikowanego tradera i oprogramowania do kopiowania to dwa podstawowe elementy udanego copy tradingu. Oto kilka wskazówek, jak rozpocząć kopiowania transakcji na kryptowalutach:

Wybierz odpowiedniego tradera

Kiedy zdecydujesz się na copy trading, pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie odpowiedniego inwestora. Efektywność tego rodzaju handlu jest niezmiennie uzależniona od poziomu umiejętności tradera, którego się obserwuje. Należy dokładnie zbadać dostępnych handlowców i przeanalizować ich poziomy umiejętności pod kątem pewnych parametrów, takich jak między innymi rentowność transakcji, łączna kwota zarządzanych funduszy, poziom ryzyka i liczba obserwujących.

Wybór ostatecznie wybieranych parametrów zależy od własnych upodobań. Amatorzy inwestycji w kryptowaluty muszą dokładnie określić, co jest dla nich ważne przy podejmowaniu decyzji dotyczącej strategii handlu kryptowalutami.

Można by zapytać, w jaki sposób będą mogli uzyskać wgląd w wyniki różnych handlowców. Jest to znalezienie wszystkich wymaganych informacji na temat typowego oprogramowania do kopiowania, ponieważ inwestorzy chętnie wyrażają zgodę na udostępnienie członkom społeczności traderów dostępu do ich ruchów handlowych. Na desce rozdzielczej można sprawdzić historię różnych głównych handlowców i wybrać tego, który pasuje do wybranych przez nich parametrów.

Sami główni handlowcy otrzymują niewielką opłatę za umożliwienie kopiowania ich transakcji. Opłata zazwyczaj oscyluje wokół 7% wypracowanego zysku. W ten sposób system działa na korzyść doświadczonych traderów, a także tych, którzy ich obserwują.

Skonfiguruj oprogramowanie

Wybór odpowiedniego oprogramowania jest równie ważny, jak wybór odpowiedniego tradera kryptowalut. Gdy przedsiębiorca zeruje się z oprogramowaniem, następnym krokiem jest jego skonfigurowanie. Chociaż może to zająć trochę czasu, później jest to płynna jazda, ponieważ proces jest zautomatyzowany. Oprogramowanie można zwykle skonfigurować tak, aby inwestowało tę samą kwotę lub procent, co obserwowany trader.

Nawet po skonfigurowaniu oprogramowania przedsiębiorca może przełączyć się na innego tradera w dowolnym momencie. Może wstrzymać każdą transakcję, którą wykonuje oprogramowanie, lub może samodzielnie zdecydować o zamknięciu pozycji, nie czekając na działanie głównego tradera.

Inwestorzy kryptowalut mogą również wybrać więcej niż jednego wiodącego tradera, aby zdywersyfikować swój portfel. Trzeba jednak określić, jaką część środków chcą przeznaczyć na każdego menedżera wiodącego.

Przeczytaj także: Twitter wstrzymuje projekt portfela kryptowalutowego – DOGE coin reaguje natyhcmiast spadkiem o ponad 10%

Zachowaj czujność

Zaprojektowane algorytmy platform transakcyjnych automatycznie kopiują transakcje głównych inwestorów. Jednak każdy ma całkowitą kontrolę nad handlem i może w każdej chwili unieważnić konkretny ruch inwestycyjny. Inwestorzy mogą całkowicie pozostawić swobodę oprogramowaniu lub samodzielnie obserwować wybór portfela swoich traderów i podejmować działania handlowe w oparciu o ich cele inwestycyjne.

Czy kopiowanie transakcji kryptowalutowych jest legalne?

Kopiowanie transakcji stwarza wrażenie pionierskiego terminu; jednak funkcjonuje już od jakiegoś czasu. Organy regulacyjne, takie jak Financial Conduct Authority (FCA), organ nadzoru finansowego w Wielkiej Brytanii, oraz Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator i nadzorca rynków finansowych Unii Europejskiej, uznały copy trading za zgodny z prawem.

Zrozumienie statusu prawnego copy tradingu w kraju, w którym się mieszka przed rozpoczęciem inwestycji, jest tak samo ważne, jak ustalenie, że dealer jest regulowany. Wprowadzono wiele przepisów dotyczących copy tardingu, więc można uznać ta działalność za legalną metodę handlu, jeśli korzysta się z autoryzowanych usług.

Ryzyko związane z copy tradingiem

W dużej mierze efektywność procesu handlu kryptowalutami zależy od wyboru platformy i doświadczenia wiodącego tradera. Zły ruch może zniweczyć całą inwestycje. Ważne jest, aby każdą decyzję podejmować z należytą starannością.

Istnieje tak wiele platform handlu kopiami kryptograficznymi, że wybór właściwej może być dość wymagający dla amatora, który ma niewielką wiedzę na temat domeny. Trader, który nie podejmie dobrze przemyślanej decyzji, może spowodować utratę setek lub tysięcy dolarów. Doświadczeni handlowcy kopiujący porównują cechy różnych platform i przeglądają recenzje przed podjęciem decyzji.

Szukając tradera, wybór takiego w dobie mediów społecznościowych jest wyzwaniem. Zalew informacji z różnych źródeł, wiarygodnych i niewiarygodnych, sprawia, że ​​zadanie staje się bardziej karkołomne. Ważne jest, aby przy wyborze tradera przeprowadzić odpowiednie badania, a nie tylko przeglądać profil danej osoby.

Każde oprogramowanie, bez względu na to, jak dobrze zostało opracowane, może w każdej chwili ulec uszkodzeniu i zacząć przynosić nieoczekiwane rezultaty. Trader musi stale monitorować proces handlu kryptowalutami i wyjść ze swojej pozycji, jeśli czuje, że generuje ciągłe straty.

Handel to praca na pełen etat, która wymaga od inwestorów kryptowalutowych spędzania całych dni na studiowaniu wykresów, aktualizowaniu najnowszych wydarzeń i testowaniu różnych scenariuszy, aby określić, kiedy kupować i sprzedawać kryptowaluty. Kopiowanie transakcji pozwala traderowi na przeglądanie działań głównych traderów, ale nie widzi on pracy za kulisami, która doprowadziła go do wykonania tych ruchów.

Holistyczne i długoterminowe spojrzenie na copy trading

Uwzględnienie wszystkich aspektów handlu kopiami kryptowalut jest ważne przed inwestycją. U podstaw procesu copy tradingu leży wykorzystanie wiedzy wcześniej odnoszącego sukcesy tradera, praktycznie niwelując czas, który zwykle potrzebny jest na rozwinięcie umiejętności handlowych na tym samym poziomie.

Jeśli ktoś jest w stanie wybrać platformę godną handlu i odpowiedniego tradera do kopiowania, może to okazać się opłacalnym długoterminowym podejściem handlowym. Dla początkujących traderów nauka kupowania i sprzedawania kryptowalut może być kłopotliwa. Kopiując transakcje, są w stanie zobaczyć działania doświadczonego tradera w czasie rzeczywistym, pomagając im zrozumieć niuanse. Są w stanie uczyć się, czytać wykresy handlowe i zyskać umiejętność reagowania na zmieniające się warunki rynkowe.

Kopiowanie transakcji może być pierwszym krokiem do zostania biegłym inwestorem w kryptowaluty. Regularne monitorowanie działań wiodących traderów wsparte zakulisowym uczeniem się może pomóc traderom amatorom w doskonaleniu umiejętności inwestowania w kryptowaluty i zrealizować zyski na trudnym rynku.

Może Cię zainteresuje:

Copy tradingKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz