Charles Hoskinson wygrał zakład. Polymarket ma przekazać 50 000 USD na cele charytatywne

Dyrektor generalny Input Output Global i założyciel Cardano Charles Hoskinson ogłosił, że wygrał zakład w wysokości 50 000 USD od zespołu platformy rynku prognostycznego Polymarket. Polymarket założył się, że Cardano nie wyda funkcji smart kontraktów przed 1 października. Hoskinson wybrał organizację charytatywną, na którą Polymarket powinien przekazać pieniądze.

Hoskinson przypomniał zespołowi Polymarket, że po uruchomieniu funkcji smart kontraktów na Cardano będą musieli przekazać 50 000 USD na wybrane przez niego cele charytatywne.

Wybór Hoskinsona padł na niewielką organizację, projekt o nazwie Magic Yarn z Palmer na Alasce. Na jej oficjalnej stronie internetowej czytamy, że jej działalność skupia się na pomocy dzieciom chorym na raka. Projekt produkuje peruki dla dzieci, które tracą włosy w wyniku chemioterapii.

Zakład został zaproponowany przez Polymarket 15 lipca:

Platforma uruchomiła również stosowny kontrakt na swojej platformie rynku predykcyjnego:

źródło: link

Rynek predykcyjny Polymarket

Rynki prognostyczne, w ramach których których użytkownicy mogą obstawiać wyniki przyszłych wydarzeń, są jedną z opcji w ramach zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Platforma Polymarket umożliwia użytkownikom stawianie zakładów opartych o krypto odnośnie żywiołowo dyskutowanych, ważnych wydarzeń. Dotyczą one polityki, popkultury, zdrowia i urody oraz wielu innych tematów.

Polymarket jest platformą typu non-custodial. Oznacza to, że nie przechowuje środków użytkowników. Zakłady można obstawiać w stablecoinie USDC zabezpieczonym dolarem.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Może Cię zainteresować:

CardanoCharles HoskinsonPolymarket
Komentarze (0)
Dodaj komentarz