Cena BSV w górę o 120% | Craig Wright to twórca Bitcoina?

Kontrowersyjna kryptowaluta, która powstała w wyniku podziału Bitcoin Cash – nabiera gwałtownego rozpędu cenowego, szybując o ponad 120% na niektórych giełdach. Mowa tutaj o Bitcoin Cash Satoshi Vision (BSV), kryptowalucie, którą współtworzył Craig Wright, samozwańczy Satoshi Nakamoto. Co mogło wpłynąć na tak gwałtowny wzrost ceny tej kryptowaluty? Prawdopodobnie ogłoszenie jednej z amerykańskich instytucji, iż Craiga Wrighta „uznano” prawowitym twórcą Bitcoina.

Aktualnie cena BSV delikatnie spada, ale nie zmienia to faktu, iż wartość tej kryptowaluty wystrzeliła o ponad 120% w zaledwie godzinę. Powodem takiego skoku cenowego jest z pewnością wiadomość, iż Craig Wright otrzymał prawa autorskie do oryginalnego dokumentu przedstawiającego Bitcoina z 2008 roku. Prawa nadała amerykańska instytucja U.S. Copyright Office, która uznała Craiga za autora whitepaperu Bitcoina, jak i głównego programistę kodu źródłowego. Przedsiębiorca od dawna twierdził, że stoi za całą wizją Bitcoina i ukrywał się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Warto zaznaczyć, iż U.S. Copyright Office jest pierwszą instytucją, która uznała Craiga Wrighta jako „twórcę Bitcoina”.

Poprzez opisaną wiadomość, cena BSV wystrzeliła w kosmos. Bitcoin Cash Satoshi Vision (BSV), to bez wątpienia jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów kryptowalutowych. Podzieliła społeczność Bitcoina na jeszcze większą skalę, nie mówiąc już o rozszczepieniu wizji zespołów deweloperskich Bitcoina oraz Bitcoin Cash. Jak twierdzą deweloperzy BSV, ich misja skupiona jest na przywróceniu oryginalnego protokołu Bitcoina, utrzymaniu go w stanie stabilnym i umożliwieniu jego aktualizacji.

źródło: pexels/pixabay

Nie ma jednak powodu do większej eskcytacji. Jak podają źródła, nie istnieje większy problem, aby podana instytucja nadała nam prawa autorskie do danego dokumentu. Pracownicy nie dokonują głębszej analizy rejestracji dokumentu, do którego chcemy pozyskać prawa. Zgodnie z poniższym tweetem, U.S. Copyright Office po prostu zarejestrowała jego roszczenia, co i tak wydaje się zaskakujące.

BSV – jak powstał kolejny „Bitcoin”?

Nowy „Bitcoin”, bo tak nazywają go deweloperzy BSV, jest efektem hard forku Bitcoin Casha, który nastąpił 15 listopada 2018 roku. Projekt utworzono na żądanie, a głównym sponsorem przedsięwzięcia stał się CoinGeek Mining.  Utworzenie kolejnej kryptowaluty, która w swojej nazwie posiada „wizja Satoshiego”, natychmiast wzywa do dyskusji całą społeczność Bitcoina. Walka pomiędzy deweloperami Bitcoin Cash, a Bitcoin Cash Satoshi Vision stanowi jeden z większych konfliktów całego środowiska walut cyfrowych.

Co sądzicie o tak nagłym skoku ceny BSV? Czy Craig Wright to twórca Bitcoina? Zapraszamy do dyskusji!

BitcoinCraig WrightKryptowalutySatoshi Nakamototwórca bitcoina
Komentarze (0)
Dodaj komentarz