Cathie Wood, Elon Musk i Jack Dorsey zgodni co do misji kryptowalut

W dzisiejszej konferencji zorganizowanej przez Steve’a Lee ze Square Crypto Lead, która odbyła się na kanale ARK Invest w serwisie YouTube, udział wzięli także Cathie Wood, Jack Dorsey oraz Elon Musk. Tematem przewodnim spotkania był Bitcoin, kryptowaluty oraz to, co obecnie wnoszą do naszego życia oraz jak mogą zostać wykorzystane w przyszłości.

Choć odpowiedzi rozmówców odnośnie bardziej szczegółowych aspektów sporo się od siebie różniły, wszyscy zgadzali się co do jednego – kryptowaluty muszą w przyszłości odgrywać w życiu każdego z nas istotną rolę, a zadaniem dużych graczy jest pomoc w zrealizowaniu tej misji. Możliwości, jakie dają nam kryptowaluty to przede wszystkim umożliwienie przeciętnemu Kowalskiemu odzyskania władzy nad swoimi pieniędzmi oraz w konsekwencji, pełnej kontroli nad życiem.

Cathie Wood, szefowa funduszu hedgingowego Ark Invest śmiało przyznała, że jak najwięcej firm dysponujących dużym kapitałem powinno zacząć aktywnie działać w świecie kryptowalut. Jej zdaniem kryptowaluty nie tylko umożliwiają prowadzenie biznesu z równą łatwością z każdego zakątku na ziemi, ale stanowią także świetne zabezpieczenie majątku przed inflacją.

Elon Musk z kolei wypowiadał się krytycznie w stosunku do rządów. Dziwnym wydaje mu się fakt, że ludzie lubują się ostatnio w potępianiu wielkich korporacji i nawoływaniu do ograniczenia ich władzy przez rządy. Według niego rządy są przecież niczym innym, jak wielkimi, mało wydajnymi i kulejącymi korporacjami. Musk uważa, że dla zachowania logiki własnych poglądów, każdy kto nienawidzi korporacji, powinien w pierwszej kolejności nienawidzić rządów.

Były CEO Twittera i obecny szef Square, Jack Dorsey, wyraził swój entuzjazm w kontekście popularyzacji i adopcji kryptowalut, chwaląc je zwłaszcza za możliwości związane z decentralizacją. Dorsey ogłosił także, że Square ma w planach stworzenie prostych i nieobjętych firmowym nadzorem rozwiązań w obszarze przechowywania i handlu kryptowalutami. W swoich wypowiedziach wziął także na cel obecną politykę monetarną, która jego zdaniem jest destrukcyjna, a jej rozwiązania są celowo tak skonstruowane, by służyć skoncentrowaniu władzy w rękach małej grupy najsilniejszych graczy.

Wszystkich zainteresowanych całą rozmową zapraszamy do jej obejrzenia (link na początku newsa) – materiał nie jest przesadnie długi i trwa jedynie nieco ponad godzinę.

Może Cię zainteresować:

ark investBitcoinBlockchaincathie woodElon MuskJack DorseyKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz