Binance wspiera karty płatnicze

Binance ogłosił i uruchomił płatności kartami kredytowymi i debetowymi za kryptowaluty. Największa giełda obecnie na rynku stawia kolejny krok ku szerzeniu adopcji cyfrowych aktywów a to we współpracy z firmą Simplex.


Karty płatnicze

Wczoraj, w ostatni dzień stycznia, uruchomiono możliwość płatności kartą w ekosystemie Binance za kryptowaluty. Giełda zaczęła współpracę z firmą zajmującą się aplikowaniem i pośredniczeniem w płatnościach kartami – Simplex.


Giełda akceptuje od teraz płatności wszystkimi kartami kredytowymi i debetowymi Visa i MasterCard
. Kryptowaluty, jakie są dostępne przy płatnościach kartą to Bitcoin, Ethereum i Litecoin, w ogłoszeniu wymieniono także XRP. Jednakże nie jest ono w tej chwili dostępne, ale prawdopodobnie pojawi się wkrótce. Dostępne waluty fiducjarne to Euro i Dolar.Adres strony, na której można kupić kryptowaluty przy użyciu karty płatniczej: https://www.binance.com/en/creditcard

Cała procedura płatności odbywa się w sposób bardzo prosty i intuicyjny, ale jeśli macie jakieś problemy to zajrzyjcie tutaj.

Istnieje kilka kwestii technicznych, które warto podkreślić, takich jak prowizja, szybkość itp.


Prowizje i limity

Pierwsza rzecz, która jest wyraźnie zaznaczona przez Binance to szybkość, średnio po 10-30 min. otrzymamy kryptowaluty na portfel. Jeżeli w tym czasie wystąpi fluktuacja ceny danej monety na poziomie +/- 2,5% to będziemy zmuszeni potwierdzić transakcję jeszcze raz. Zostaniemy o tym poinformowani mailowo przez Simplex.

Simplex pobiera prowizje w wysokości 3,5% od każdej transakcji kartą, bądź 10$, niezależnie od wysokości wpłaty.

Kolejna rzecz to limity płatności, dzienny limit wynosi 20 000 dolarów, a miesięczny 50 000 dolarów na użytkownika. Warto zaznaczyć, że kwota minimalna, za jaką możemy kupić cyfrowe monety to 50 dolarów.

Ostatnia, czysto formalna sprawa to ograniczenia regionalne dla kilku państw (patrz poniżej) i niektórych stanów USA.Współpraca

O najnowszych działaniach Binance informujemy Was na bieżąco, ale przyjrzyjmy się nieco spółce Simplex.

Simplex to firma założona w 2014 roku w Izraelu, która od początku działa w branży kryptowalut. Nadzór nad nimi sprawuje jeden z tamtejszych banków. Dostarczają oni gotowe i proste rozwiązania dla rynku e-commerce i innych. Stosowane przez nich algorytmy, ponoć uwalniają klientów od jakichkolwiek malwersacji czy oszustw finansowych, sami siebie określają jako „fraud-free”.

Partnerzy, którzy już wcześniej rozpoczęli współpracę z Simplex to m.in. giełda BitMart, Xapo, BTCC, Changelly, MyCelium, Cointelegraph czy Paybis.

Ojcowie założyciele

Warto poznać opinie założycieli obu przedsiębiorstw w związku z rozpoczęciem współpracy.

Założyciel i CEO projektu Simplex, Nimrod Lehavi powiedział:

Łatwe i szybkie płatności kartą kredytową, dla przeciętnych użytkowników, to kluczowy czynnik w szerzeniu ogólnej adopcji krypto. Jesteśmy zachwyceni partnerstwem z Binance i aktywowaniem o wiele lepszego, szybszego i prostszego doświadczenia.

Z kolei, CEO Binance, wszystkim dobrze znany Changpeng Zhao odnośnie kooperacji powiedział:

Branża krypto jest nadal we wczesnej fazie i najwięcej pieniędzy jest nadal we fiatach. Budowanie bramek (płatności) fiat jest tym, czego teraz potrzebujemy w celu rozwijania ekosystemu, zwiększania adopcji i pokazania krypto większej liczbie użytkowników.

Co sądzicie o możliwości zakupu kryptowalut przy użyciu karty płatniczej? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach, zapraszamy!

Binancesimplexwspółpraca
Komentarze (0)
Dodaj komentarz