Top 5 kryptowalut do obserwacji : BTC, XRP, LINK, BCH, FIL

Analiza techniczna wskazuje, że Bitcoin, XRP, LINK, BCH i FIL mogą być na początku ostrego wybicia, ale inwestorzy nie są pewni kierunku.

Bitcoin (BTC) i większość głównych altcoinów pozostawały stosunkowo spokojne w okresie świątecznym od Wielkiego Piątku. Sugeruje to, że inwestorzy kryptowalut nie inicjują dużych zmian w okresie, gdy rynki akcji w USA są zamknięte. Może to być spowodowane ścisłą korelacją między Bitcoinem a S&P 500 oraz niepewnością dotyczącą wyników rynku akcji w przyszłym tygodniu. Podczas gdy niektórzy analitycy spodziewają się osłabienia w najbliższym czasie, inni uważają, że Bitcoin może być w fazie konsolidacji, a duża część jego zwyżek w czteroletnim cyklu o połowę ma dopiero nadejść.

Josh Olszewicz, szef działu badań w firmie Valkyrie zajmującej się zarządzaniem alternatywnymi aktywami, powiedział:

„Ciekawe. Może nigdy nie dostaliśmy topu typu blow-off… ponieważ to się jeszcze nie wydarzyło.”

Chociaż akcja cenowa Bitcoina była słaba w ciągu ostatnich kilku dni, niektóre altcoiny, które znalazły się na liście 50 aktywów kryptograficznych Coinbase, były świadkami silnych ruchów trendowych. Sugeruje to, że akcja stała się bardziej specyficzna dla tych monet, podczas gdy szerszy rynek kryptograficzny czeka na nowe impulsy, aby rozpocząć ruch w trendzie.

Czy Bitcoin i wybrane altcoiny mogą rozpocząć ruch kierunkowy w ciągu najbliższych kilku dni?

Przeanalizujmy wykresy pięciu największych kryptowalut, które mogą wykazywać wczesne oznaki ożywienia.

BTC/USDT

Bitcoin uformował 16 kwietnia formację świecy wewnętrznej, wskazując niezdecydowanie wśród byków i niedźwiedzi. Zwykle po dniach o małym zasięgu cenowym następuje rozszerzenie zasięgu, ale trudno z góry przewidzieć kierunek.

Jeśli cena przekroczy 41 000 USD, byki spróbują wypchnąć parę BTC/USDT powyżej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (42 085 USD). Jeśli im się to uda, para ta może rozpocząć ruch w górę do górnego oporu przy 200-dniowej prostej średniej kroczącej (48 136 USD), a później do linii oporu kanału wzrostowego. Opadająca 20-dniowa EMA i wskaźnik względnej siły (RSI) na ujemnym poziomie wskazują na niewielką przewagę niedźwiedzi. Jeśli cena spadnie poniżej 39 200 USD, sprzedaż może się zintensyfikować. Para może następnie spaść do linii wsparcia kanału. Przełamanie i zamknięcie poniżej tego wsparcia może przedłużyć spadek do 32 917 $.

Wykres 4-godzinny pokazuje, że cena trzyma się 20-EMA, co wskazuje, że byki próbują wrócić na pozycje. Jeśli cena przekroczy górny opór między 50-SMA a 41 561 USD, para może wzrosnąć do 200-SMA. Oczekuje się, że niedźwiedzie stworzą silną obronę na tym poziomie. Ten pozytywny trend zostanie unieważniony, jeśli cena spadnie z obecnego poziomu poniżej 39 200 USD. Para może wtedy wznowić korektę i spaść do silnego wsparcia na 37 000 $.

XRP/USDT Ripple

(XRP) gwałtownie odbiło się od silnego wsparcia na 0,69 USD, co wskazuje na silny popyt na niższych poziomach. Byki zepchnęły cenę powyżej 50-dniowego SMA (0,78 USD) 15 kwietnia, ale nie były w stanie kontynuować wzrostu. Jednak drobnym pozytywem jest to, że byki próbują utrzymać cenę powyżej 20-dniowej EMA (0,77 USD).

Płaska 20-dniowa EMA i RSI w pobliżu środka sugerują równowagę między podażą a popytem. Ta równowaga zmieni się na korzyść byków, jeśli para XRP/USDT wzrośnie i przekroczy poziom 0,80 USD. To może doprowadzić parę do 200-dniowego SMA (0,88 USD), a następnie do silnego oporu na poziomie 0,91 USD. Wbrew temu założeniu, jeśli cena załamie się i utrzyma poniżej 20-dniowej EMA, będzie to sugerować, że niedźwiedzie są aktywne na wyższych poziomach. Sprzedający następnie spróbują przyciągnąć parę do silnego wsparcia na poziomie 0,69 USD.

Wykres 4-godzinny pokazuje, że niedźwiedzie agresywnie bronią górnego oporu na 200-SMA, ale nie zdołały zepchnąć pary poniżej 20-EMA. Sugeruje to, że byki kupują na dołkach. Jeśli kupujący osiągną cenę powyżej 200-SMA, byczy pęd może wzrosnąć. Para może następnie wzrosnąć do 0,85 USD, gdzie niedźwiedzie mogą wznieść sztywną barierę. Z drugiej strony, wybicie i zamknięcie poniżej 20-EMA może unieważnić zwyżkowy trend w krótkim okresie i zepchnąć parę do 50-SMA.

LINK/USDT Chainlink

(LINK) wzrósł powyżej linii trendu spadkowego 30 marca, ale byki nie zdołały utrzymać wyższych poziomów. Silna sprzedaż w pobliżu 18 USD spowodowała powrót ceny poniżej linii trendu spadkowego, ale niewielkim pozytywem jest to, że kupujący kupowali na spadku w pobliżu 13,50 USD i próbują stworzyć wyższy dołek.

Pierwszą oznaką siły będzie przerwa i zamknięcie powyżej 20-dniowej EMA (15 USD). Taki ruch będzie sugerował, że niedźwiedzie mogą tracić siły. Para LINK/USDT może następnie wzrosnąć do 16 USD, a później rzucić wyzwanie ogólnemu oporowi na poziomie 18 USD. Zamknięcie powyżej tego poziomu może otworzyć drzwi do możliwego rajdu do 200-dniowego SMA (21 USD). I odwrotnie, jeśli cena spadnie z 2 0-dniowa EMA niedźwiedzie spróbują przyciągnąć parę do krytycznego wsparcia na 12,50 USD. Wybicie i zamknięcie poniżej tego poziomu może sygnalizować wznowienie trendu spadkowego.

Para wzrosła powyżej linii trendu spadkowego na wykresie 4-godzinnym, a 20-EMA i 50-SMA są na skraju ukończenia zwyżkowego crossovera. Sugeruje to, że byki próbują powrócić trend. Jeśli cena utrzyma się powyżej 20-EMA, para może wzrosnąć do 16 USD, gdzie niedźwiedzie mogą ponownie stanowić poważne wyzwanie. Bycze tempo może wzrosnąć, jeśli kupujący pokonają tę barierę. Alternatywnie, jeśli cena spadnie i spadnie poniżej 20-EMA, będzie to sugerować silną sprzedaż na wyższych poziomach. Niedźwiedzie spróbują następnie ściągnąć parę poniżej 13,50 $.

BCH/USDT Bitcoin Cash

(BCH) od kilku dni próbuje uformować dno. Cena gwałtownie wzrosła 13 kwietnia i przekroczyła 20-dniową EMA (339 USD). Chociaż byki nie mogły opierać się na zwyżce, pozytywnym znakiem jest to, że nie pozwoliły, aby cena spadła poniżej 50-dniowego SMA (329 USD).

20-dniowa EMA próbuje się podnieść, a RSI jest powyżej 53, co wskazuje na niewielką przewagę byków. Jeśli kupujący podniosą cenę powyżej 354 USD, ruch w górę może zostać wznowiony, a para BCH/USDT może wzrosnąć do ogólnego oporu na poziomie 395 USD. Niedźwiedzie prawdopodobnie będą bronić tego poziomu z zapałem. Jeśli cena spadnie z 395 USD, akcja związana z zakresem może przedłużyć się o kilka dni. Jeśli cena spadnie i spadnie poniżej 50-dniowej SMA, niedźwiedzie spróbują ściągnąć parę do silnego wsparcia na 259 USD.

Wykres 4-godzinny pokazuje, że para gwałtownie wzrosła z 290 USD do 353 USD. To mogło skusić traderów krótkoterminowych do księgowania zysków, ale pozytywnym sygnałem jest to, że byki nie pozwoliły na zejść poniżej 20-EMA. Sugeruje to, że nastroje pozostają pozytywne, a inwestorzy kupują na spadkach. Rosnąca 20-EMA i RSI w strefie dodatniej wskazują na przewagę kupujących. Jeśli cena przekroczy 354 USD, ruch w górę może osiągnąć 380 USD, a następnie 395 USD.

FIL/USDT Filecoin

(FIL) został ograniczony zakresem w trendzie spadkowym.

Byki próbują stworzyć wzór bazowy, a cena od kilku dni konsoliduje się między 16,50 a 27 USD.

20-dniowa EMA (21 USD) i 50-dniowa SMA (20 USD) są płaskie, a RSI znajduje się w pobliżu punktu środkowego, co sugeruje równowagę między podażą a popytem. Jeśli byki utrzymają cenę powyżej 20-dniowej EMA, wzrasta możliwość wzrostu do górnego oporu na poziomie 27 USD. Byki będą musiały naciskać i utrzymywać cenę powyżej tego poziomu, aby zasygnalizować początek możliwego nowego trendu wzrostowego. Ten pozytywny trend może w krótkim terminie zostać unieważniony, jeśli cena spadnie poniżej 50-dniowego SMA. Niedźwiedzie spróbują następnie zepchnąć parę FIL/USDT do silnego wsparcia na 16,50 USD. Przełamanie i zamknięcie poniżej tego poziomu będzie oznaczało wznowienie trendu spadkowego.

Niedźwiedzie bronią górnego oporu na poziomie 22 USD, ale drobnym pozytywem jest to, że byki nie pozwoliły, aby cena spadła poniżej 200-SMA. Jeśli cena wzrośnie z obecnego poziomu i przekroczy strefę oporu 22 USD do 23 USD, bycze tempo może wzrosnąć, a para może wzrosnąć do 27 USD. 20-EMA i 50-SMA kończą zwyżkowy crossover, a RSI jest na plusie, co wskazuje na przewagę kupujących. Ten pozytywny pogląd może zostać w krótkim terminie unieważniony, jeśli para spadnie i spadnie poniżej 200-SMA.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz