Unia Europejska chce zakazać anonimowych transferów kryptowalutowych

Oficjele Unii planują zakazanie procesowania anonimowych transakcji w oparciu o kryptowaluty. Plan regulacyjny miałby zastosowanie do usług w całej branży aktywów cyfrowych.

UE ogłasza nadchodzące, nowe regulacje

W nowej publikacji, wydanej przez Unię Europejską, czytamy, że ​​„unijne przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu będą miały w pełni zastosowanie do kryptowalut: wszyscy dostawcy usług związanych z aktywami cyfrowymi będą musieli stosować przepisy UE, aby zaprzestać używania kryptowalut w celu prania pieniędzy”.

Zgodnie z propozycją UE, firmy przetwarzające transakcje kryptowalutowe będą musiały rejestrować informacje o klientach.

Plan zakłada, że UE utworzy centralny organ zwany EU AML Authority (AMLA), który ujednolici przepisy w całej branży finansowej i „zlikwiduje luki” dla działalności przestępczej. Nowe regulacje mają wejść w życie nie później niż do 2024 roku.

Koniec z anonimowymi transakcjami w UE

Komisarz Mairead McGuinness nazwała kryptowaluty „jednym z najnowszych sposobów prania pieniędzy”. Stwierdziła, że nowe regulacje będą miały zastosowanie do całego sektora kryptowalut. „Zabronimy anonimowych portfeli kryptograficznych i upewnimy się, że transfery kryptowalut są możliwe do prześledzenia” – podsumowała.

Czy skutki regulacji dotkną wszystkich portfeli kryptowalutowych?

Chociaż wiele nagłówków sugeruje, że nowe prawo wpłynie na wszystkie portfele kryptowalut, wydaje się, że wpłyną one wyłącznie na usługi portfeli powierniczych, takich jak giełdy i portfele internetowe, czyli usługi, które zarządzają kryptowalutami w imieniu użytkowników.

Jest mało prawdopodobne, aby założenia polityki europejskich oficjeli mogły być egzekwowane w odniesieniu na przykład do oficjalnych portfeli używanych przez wiele projektów kryptowalutowych.

Stany Zjednoczone próbowały wdrożyć podobne regulacje. Miały one stworzyć zasady nadzoru dla dostawców portfeli. Plany te zostały jednak zawieszone.

Z archiwum Bithub:

EuropaKryptowalutytransakcje
Komentarze (0)
Dodaj komentarz