Samourai oskarża mining pool o blokadę transakcji z wykorzystaniem miksera

Samourai Wallet oskarżył Ocean mining pool o wrogą zmianę w wykorzystywanym przezeń oprogramowaniu Bitcoin Knots. Zmiana ta ma powodować blokadę transakcji z wykorzystaniem miksera Whirlpool, rozwijanego przez Samourai. Ocean odpiera krytykę, twierdząc, że problem leży po stronie kodu Whirlpoola, nie zaś jego własnego.

Samourai, portfel bitcoinowy zorientowany na zachowanie prywatności użytkownika, poinformował, że najnowsze zmiany w oprogramowaniu Bitcoin Knots, które wprowadził Ocean, operator wirtualnej kooperatywy wydobywczej bitcoina, podważają rzeczoną prywatność.

Zmiany te mają ograniczać operacje do wartości 42 bitów, radykalnie mniej w stosunku do poprzedniego limitu 80 bitów. Tymczasem operacje z wykorzystaniem Whirlpoola wymagają co najmniej 46 bitów, tym samym są przez Bitcoin Knots blokowane.

Zobacz też: Największy prywatny bank w kraju udostępnia inwestycje w kryptowaluty. Ale z haczykiem w pakiecie

Zarzuty te zostały odrzucone przez przedstawicieli Oceana. Deweloper Luke Dashjr, który stać miał za tymi zmianami ze strony wydobywcy, stwierdził, że problem leży nie po stronie Bitcoin Knots, lecz po stronie Whirpoola i błędów w jego oprogramowaniu.

W reakcji operator Samourai oskarżył Dashjra oraz Jacka Dorseya, będącego kluczowym inwestorem Oceana, o otwarte kłamstwo. Twierdził przy tym, powołując się na źródło, że standard stanowił limit 83 bity, nie 42, zaś działania dwóch wyżej wspomnianych stanowią zamierzoną wrogość.

Oddając głos zainteresowanym:

na co druga strona odpowiedziała:

Kto ma rację? Oczywiście każdy użytkownik usług jednego lub obydwu dostawców musi zdecydować sam, mając na względzie swoje interesy. W każdym razie Samourai wezwał wszystkich zainteresowanych swoją prywatnością do współpracy z innymi niż Ocean pulami wydobywczymi.

Może Cię zainteresować:

BitcoincenzurainwigilacjaJack DorseykonfliktkontrolaKryptowalutyocean mining poolportfel bitcoinPrywatnośćsamourai walletspórwydobywanie Bitcoinówwydobywanie kryptowalut
Komentarze (0)
Dodaj komentarz