Revolut uruchomi własną kryptowalutę

Revolut obecnie „ocenia najlepszy czas” na uruchomienie swojej rodzimej kryptowaluty w tym roku. Rzecznik banku powiedział niedawno, że obecnie „analizuje warunki rynkowe i ocenia najlepszy czas na uruchomienie RevCoin w nadchodzących miesiącach”.

Revolut jest jedną z najpopularniejszych firm fintech w Europie, z ponad 25 milionami użytkowników na całym świecie, a w ostatniej rundzie finansowania w lipcu 2021 roku został wyceniony na 33 miliardy dolarów.

Anonimowe źródła, które udzieliły wywiadu dla CoinDesk we wrześniu 2021 r. twierdziły, że Revolut pracuje nad czymś „podobnym do tokena giełdowego”, ale nie będzie to stablecoin (stablecoin to kryptowaluta powiązana z walutą fiducjarną, taką jak dolar lub funt).

Źródła porównały potencjalną przyszłą ofertę z tokenem WXT wydawcy karty Wirex, który umożliwia konsumentom otrzymanie 2% zwrotu gotówki za zakupy kartą kredytową w postaci własnej kryptowaluty.

Rewolut uruchomił swoją ofertę kryptowalut w grudniu 2017 r., umożliwiając użytkownikom kupowanie, sprzedawanie i handel 25 najpopularniejszych kryptowalutami, na długo przed innymi bankami skierowanymi do konsumentów.

W ostatnich latach Revolut kontynuował stopniowe rozszerzanie swojej oferty kryptowalut, dodając 11 nowych tokenów w kwietniu 2021 r., w tym Cardano i Filecoin , a następnie Dogecoin w czerwcu 2021 r.

Wydawałoby się, że firma forsuje swoją strategię pro-krypto. Revolut otrzymał długoterminowe zezwolenie na rozpoczęcie oferowania regulowanych usług kryptowalutowych w Wielkiej Brytanii w sierpniu 2022 r. od krajowego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA). Jednak biorąc pod uwagę ostatnio niestabilną sytuację na rynku kryptowalutowym, która rozpoczęła się w czerwcu 2022 r. na początku tak zwanej krypto-zimy i nasiliła się podczas krachu FTX w listopadzie, można było spodziewać się, dlaczego Revolut może czekać z oceną swojej przyszłości w świecie krypto.

Revolut po raz kolejny zaskakuje. Wprowadzona niedawno nowość w aplikacji pozwala zdobyć podstawy wiedzy na temat kryptowalut i technologii blockchain. Na start Revolut proponuje kurs na temat podstawowych zagadnień. Lekcje są krótkie i proste, tłumaczą, wyjaśniają najpopularniejsze pojęcia, znaczenie kryptowalut, mechanizmu technologii blockchain. Omawia także temat ryzyka, które wiąże się z inwestowaniem i handlem kryptowalutami.

BankBlockchainCBDCcoinKryptowalutyNatywnaRevCoinrevolut
Komentarze (0)
Dodaj komentarz