Rosjanie zbroją się w sprzęt do kopania kryptowalut | Transakcja owiana mgłą tajemnicy…

Rosjanie ściągnęli do siebie tysiące urządzeń do wydobywania kryptowalut. Poznajcie szczegóły całej sprawy.

Dyrektor BitRiver, największego dostawcy usług kolokacji biznesów miningowych w Rosji stwierdził, że lokalny klient otrzymał ponad 20 000 urządzeń do wydobywania kryptowalut. O powyższym fakcie jako pierwsza poinformowała dziś rosyjska agencja prasowa Kommiersant.

I znowu Brack…

Założyciel i dyrektor generalny BitRiver Igor Runets powiedział, że całkowita moc wydobywcza importowanego sprzętu wynosi 70 MWh. Według różnych szacunków, stanowi to największą pojedynczą partię sprzętu do kopania kryptowalut w Rosji. Runets wyznał, że sprzęt został dostarczony w grudniu 2020 roku i został natychmiast skonfigurowany do wydobywania bitcoinów (BTC) w Bracku – rosyjskim mieście, które ma jedną z największych elektrowni wodnych w kraju.

Transakcja owiana mgłą tajemnicy

Runets zauważył, że urządzenia górnicze zostały sprowadzone z Azji. Firma nie może ujawnić ani nazwy rosyjskiego klienta, ani nazwy kraju, z którego dostarczono sprzęt.

BitRiver nie ujawnił też dokładnego typu importowanych koparek kryptowalut. Według Kommiersanta, cena importowanej partii waha się w przedziale między 40 a 60 milionów dolarów.

Istnieje pewien poziom niepewności co do wydobywania kryptowalut w Rosji. Tamtejsze prawo nie zapewnia jasnych ram regulacyjnych dla branży. We wrześniu 2020 roku lokalne władze zaproponowały nawet zakazanie rosyjskim górnikom otrzymywania płatności za wydobywanie kryptowalut.

BitcoinKopanie kryptowalutKryptowalutyMiningRosja
Komentarze (0)
Dodaj komentarz