Kopalnia BTC o napędzie atomowym. Gdzie i kiedy?

Kopalnia bitcoinów która działa przez zasilanie ze źródeł bezemisyjnych, takich jak energia jądrowa, oferuje ogromne korzyści dla branży kryptowalut. Dzięki temu aktywa cyfrowe zyskują na popularności, akceptowalności i zaangażowaniu w szerszą gospodarkę. World Nuclear News donosi, że Cumulus Data, spółka należąca do niezależnego producenta energii Talen Energy i producent centrów danych o zerowej emisji dwutlenku węgla, zakończyły instalację na pierwszym budynku centrum danych Susquehanna w elektrowni jądrowej w Pensylwanii. Cumulus Data twierdzi, że kompleks o powierzchni 1200 akrów będzie pierwszym tego rodzaju w Stanach Zjednoczonych, kiedy zacznie udostępniać usługi wydobywania bitcoinów i przetwarzania w chmurze w pierwszym kwartale 2023 roku.

Centrum danych jest zasilane bezpośrednim łączem z elektrownią jądrową Susquehanna o mocy 2,5 gigawata. Jak twierdzą twórcy kopalni, energia jądrowa ma potencjał, aby stać się głównym źródłem energii elektrycznej dla sektora wydobywania bitcoinów. Zapewniając stabilną, wolną od emisji dwutlenku węgla energię elektryczną, reaktory jądrowe pomogą utrzymać ekosystem kryptowaluty, zachęcą do jego ekspansji oraz przyspieszą upowszechnienie aktywów BTC.

Na całym świecie wydobywanie kryptowalut wymaga ogromnych ilości energii elektrycznej. Według analityków kopalnia zużywa 77,78 TWh energii. To podobnie jak zapotrzebowanie energetyczne Chile. Te elektrownie jądrowe, które nie mogą pozbyć się 100 procent swojej energii elektrycznej, mogą wykorzystać nadwyżkę mocy do kopania kryptowalut, aby pomóc w procesie dekarbonizacji sektora, o którą od dawna domagają się działacze na rzecz ochrony środowiska.

Na początku tego roku dyrektor generalny Cumulus Data, Alex Hernandez, powiedział, że flagowe centrum danych Susquehanna przyjmie pierwszego abonenta i rozpocznie działalność komercyjną.

Talen Energy ogłosił w 2021 roku partnerstwo z amerykańską firmą zajmującą się wydobyciem bitcoinów TeraWulf w celu zbudowania Nautilus Cryptomine. TeraWulf poinformował niedawno, że znajduje się we wczesnej fazie rozpoczęcia procesu wydobywczego. Chociaż podłączenie centrum danych kryptowaluty do elektrowni jądrowej może wydawać się dziwne, emisja CO2 i rosnące koszty energii elektrycznej stają się niezwykle ważnymi kwestiami dla firm posiadających rozbudowane kopalnie. Elektrownie jądrowe zapewniają stabilne, zeroemisyjne źródło energii.

Wyjątkowa propozycja wartości dla obu sektorów jest możliwa dzięki połączeniu nadwyżek i bezemisyjnej energii elektrycznej wytwarzanej z elektrowni jądrowych. Reaktory jądrowe nie tylko stworzą nowy strumień dochodów poprzez wydobywanie kryptowaluty, ale także pomogą w dekarbonizacji przemysłu i zwiększą atrakcyjność bitcoina dla dużej grupy inwestorów instytucjonalnych z aspiracjami proekologicznymi.

BitcoinBTCelektrowniaEnergia jądrowaJądrowakopalniaKryptowalutyUSAwydobycie
Komentarze (0)
Dodaj komentarz