MetaMask zrobi snapshot 31 marca? Oto jak zakwalifikować się na potencjalny airdrop

[Poniższy poradnik oparty jest na niepotwierdzonych informacjach i nie stanowi porady inwestycyjnej. Naturą prawie wszystkich airdropów jest ich nieprzewidywalny i nieoficjalny charakter, dlatego należy indywidualnie zadecydować czy warto jest ponieść pewne koszty dla potencjalnego zakwalifikowania się na listę obecności. Nie ma w tej sytuacji żadnych gwarantowanych zysków ani żadnych innych gwarancji – przyp.red.]

Wyczekiwany zrzut tokenów MetaMask może być tuż za rogiem

Od kilku dni kryptowalutowy Twitter szumi od plotek, że długo wyczekiwany zrzut tokenów $MASK od najpopularniejszego portfela krypto, MetaMask, jest tuż za rogiem. Co wiemy na jego temat i jak potencjalnie się zakwalifikować do odbioru zrzutu darmowych tokenów?

Jakiś czas temu Joe Lubin, założyciel firmy ConsenSys (właściciel MetaMask) oświadczył, że MM będzie miał swoją własną organizację zdecentralizowaną (ang. DAO – Decentralized Autonomous Organization – przyp. red.). Tego typu strukturu zarządzane są najczęściej właśnie przez tzw. governance tokens, czyli kryptowaluty pozwalające posiadaczom na głosowanie w istotnych dla projektu kwestiach.

ConsenSys to potężny gracz na rynku

ConsenSyS zebrał w rundach finansowania sumarycznie aż 700 milionów dolarów przy wycenie szacowanej na 7 miliardów USD. Oznaczałoby to jeden z najcenniejszych airdropów w historii krypto. Wśród inwestorów są tacy giganci jak Microsoft, JPMorgan Chase, szwajcarski UBS czy bank HSBC.

Kryteria zakwalifikowania się na listę obecności

Społeczność Twittera powołuje się na anonimowe „insider info” w temacie zrzutu darmowych tokenów. Według niego 31 marca będzie miał miejsce snapshot, a więc wykonane zdjęcie wszystkich adresów kwalifikujących się do odbioru airdropa. Sam drop miałby nastąpić w pierwszym kwartale 2024 r.

Kryteria? Jeśli wierzyć w prawdziwość słów anonima, należy do tego czasu skorzystać z funkcji Swap (zamiana tokenów) z poziomu portfela MetaMask lub Bridge (przeniesienie tokenów z jednego łańcucha bloków na inny, np. z Binance Smart Chain na Ethereum lub z Ethereum na Polygon). Rzekomo brane będą pod uwagę portfele które zrobiły sumarycznie minimum $1000 wolumenu obrotu oraz minimum 4 transakcje tego typu. Jest tylko jeden problem: MetaMask całkiem sporo sobie liczy za podobne operacje.

Zobacz też: Kryptowaluty borykają się z kryzysem płynności. Nieefektywny rynek to okazja dla zaradnych

Swap

https://portfolio.metamask.io/swap

Pierwszą funkcjonalnością interesującą nas z punktu widzenia zrzutu jest zamiana jednych kryptowalut na inne. W tym celu przechodzimy do witryny internetowej naszego portfela (można to też zrobić z poziomu rozszerzenia przeglądarki), podajemy kwoty, klikamy „Get Quotes” („zapytaj o cenę”) i dokonujemy odpowiedniej transakcji jeżeli proponowane warunki nas satysfakcjonują. Uwaga: MetaMask pobiera za to prowizję.

Bridge

https://portfolio.metamask.io/bridge

Kolejną opcją są pomosty kryptowalutowe, czyli przenoszenie tokenów z jednego blockainu na inny. Mechanizm jest bardzo podobny, z tym że poza podaniem kwoty musimy również wskazać z jakiego łańcucha i na jaki planujemy przenieść środki. MetaMask najpierw poinformuje nas ile wyniesie potencjalny, najniższy koszt takiej operacji oraz zaproponuje jednego lub kilku pośredników. Po wyborze tego ostatniego zatwierdzamy operację i uzbrajamy się w cierpliwość (bridging może zająć od kilku do kilkudziesięciu minut).

Zobacz też: Airdrop Arbitrum potwierdzony! Portfele wydrukują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych?

Stake

Ostatnią opcją, która nie wiadomo czy będzie brana pod uwagę, jest usługa stakingu. Umożliwia ona delegowanie naszych eterów do pooli pośrednika Lido, za co otrzymujemy oprocentowanie 4,5% rocznie. Po kliknięciu w przycisk „Stake” zostaniemy przeniesieni do kolejnego ekranu, gdzie będziemy musieli wpisać ilość eterów które chcemy zamrozić, a nastepnie potwierdzić operację.

I to wszystko! Jeżeli plotki się potwierdzą, powinniście (ale nie ma nic pewnego) zakwalifikować się na listę portfeli do których trafi ewentualny airdrop.

Może Cię zainteresować:

AirdropairdropyAltcoinBlockchainKryptowalutymetamask
Komentarze (0)
Dodaj komentarz