Airdrop Arbitrum potwierdzony! Portfele wydrukują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych?

Wyczekiwany zrzut tokenów $ARB ekosystemu Arbitrum nastąpi 23 marca 2023 r. Tokeny posłużą głównie do głosowania w strukturze Arbitrum DAO i zarządzania ekosystemem Arbitrum (zarówno One jak i Nova). Snapshot miał miejsce w lutym, a sam airdrop trafi przede wszystkim do wczesnych i lojalnych użytkowników sieci. Szacunkowe wartości tokenu w dniu zrzutu są różne, ale wiele wskazuje że może on dać beneficjentom dobrze zarobić.

https://twitter.com/arbitrum/status/1636352104913666050

Tokeny $ARB reprezentują prawa w ekosystemie

Tokeny $ARB będą wykorzystywane do zarządzania protokołem Arbitrum za pośrednictwem zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (Decentralized Autonomous Organization, DAO – przyp. red.). Posiadacze $ARB będą mieć możliwość głosowania w sprawach kluczowych dla Arbitrum One i Arbitrum Nova. Tokenomizacja ma umożliwić większą decentralizację projektu, a założyciel Offchain Labs będzie jedynie dostawcą usług dla DAO.

Arbitrum podjęło jakiś czas temu współpracę z firmą analityczną Nansen w celu optymalnego ustalenia kto powinien otrzymać tokeny $ARB. Zdecydowano się ostatecznie na zrobienie snapshota aktywności użytkowników w lutym br. To, czy zakwalifikowaliście się do odbioru zrzutu darmowych tokenów możecie sprawdzić w tym miejscu.

Airdrop powinien dać dobrze zarobić

Tokenomia airdropu wygląda następująco: wymintowanych zostanie 10 miliardów tokenów ARB. 11,62% z tej sumy trafi do portfeli użytkowników. Pozostałe monety zostaną zagospodarowane przez inwestorów (17,5%), pracowników (27%) oraz Skarbiec nad którym kontrolę obejmie Arbitrum DAO (43%). 1% trafi do projektów budowanych na sieci Arbitrum. W przeciwieństwie do Ethereum, gdzie etery są używane do opłacania opłat za używanie sieci, $ARB będzie wykorzystywane wyłącznie do zarządzania.

Ile mogą być warty airdrop w dniu zrzutu? Zakładając, że porównujemy Arbitrum do ekosystemu Optimism, nawet uwzględniając różnice techniczne wielu obserwatorów rynku spodziewa się wartości na poziomie od kilkudziesięciu centów do nawet 2 USD za monetę ARB. Arbitrum to jedna z najbardziej popularnych sieci w ostatnich miesiącach i prawdopodobnie nie zabraknie kupujących po stronie popytowej.

Zobacz też: Masz środki na blockchainie Algorand? Natychmiast zabezpiecz swoje kryptowaluty

Wprowadzenie do ekosystemu Arbitrum

Arbitrum to skalowalna warstwa drugiego poziomu (L2) dla sieci Ethereum, która umożliwia użytkownikom wykonywanie transakcji z mniejszymi opłatami i większą prędkością niż w głównej sieci Ethereum. Jest to tzw. rollup, co oznacza, że ​​transakcje są wykonywane poza łańcuchem i agregowane do bloków, które są następnie przesyłane do łańcucha głównego Ethereum. Arbitrum jest jednym z kilku projektów L2 konkurujących o dominację w przestrzeni Ethereum.

Arbitrum został opracowany przez firmę Offchain Labs, a jego głównym celem jest zapewnienie łatwiejszego dostępu do Ethereum dla użytkowników, deweloperów i projektów związanych z blockchainem. Jednym z głównych założeń Arbitrum jest to, że ​​powinien być łatwy do użycia i integracji z istniejącymi aplikacjami w ekosystemie Ethereum.

Szacunki i opinie wyrażone w tym tekście nie stanowią porady inwestycyjnej.

Może Cię zainteresować:

AirdropAltcoinBlockchainEthereumKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz