Meme coiny się kończą? Dogecoin i Pepe pikują, ale rosną następcy

Świat meme coin obserwuje gwałtowne zmiany. W ostatnich tygodniach ich obroty spadły o 25%. Czy to początek końca szału z Dogecoin czy Pepe w roli głównej?

Dogecoin i Pepe w dół, ale rosną nowi

Fani meme coinów zdają się wyprzedawać swoje inwestycje. Wcześniej szybujące w przestworza tokeny, takie jak Pepe Coin i Wojak, notują ostatnio znaczne spadki cen. Światło na całą sytuację rzucają dwa unikalne projekty presale, które najwyraźniej przeciwstawiają się trendowi i przyciągają uwagę. Mowa o Wall Street Memes ($WSM) i AiDoge ($AI).

Nie da się jednak zignorować szerszej tendencji, która wpływa na rynek meme coinów. Ich obroty znacznie spadły od szczytów z połowy kwietnia.

Analityk Jamesa Tolana pokazuje, że całkowity wolumen obrotu memowymi kryptowalutami to dziś już tylko ułamek szczytu z 15 kwietnia. Co więcej, całkowita liczba tworzonych tego typu tokenów również spada. To wskazuje, że twórcy nie są już tak chętni do uruchamiania nowych projektów w tej niszy, jak kiedyś.

Wygląda więc na to, że szał na meme coiny nieco wygasł. Popularne tokeny, takie jak $PEPE i $WOJAK, nie są już siłami, jakimi były jeszcze kilka tygodni temu. Dane z CoinMarketCap pokazują, że cena $PEPE jest teraz o 66% niższa od historycznego szczytu z początku maja. Cena $WOJAK spadła z kolei o 84% w porównaniu z tamtym okresem.

Trendy i nadchodzące nowości oraz ugruntowani gracze rynkowi, tacy jak Dogecoin i Shiba Inu, w ostatnich tygodniach również ponieśli znaczące straty. Sugeruje to, że inwestorzy mogli zdążyć skonsumować wzrosty cen z końca kwietnia i początku maja.

Może Cię zainteresować: Kosmiczny rajd akcji Nvidia – 25% w jeden dzień. Co się wydarzyło?

Sukces Wall Street Memes i AiDoge

Mimo zmieniającej się sytuacji, kilka nowych coinów wyróżnia się i zdaje się wychodzić naprzeciw tendencji. Na rynek wchodzi Wall Street Memes ($WSM). Zupełnie nowy meme coin, który już zyskuje znaczny rozgłos podczas niedawno rozpoczętej fazy presale. Jak wskazuje nazwa, Wall Street Memes jest powiązany z niezwykle popularnym subredditem WallStreetBets, który liczy ponad 13,9 miliona członków.

Innym projektem, który przeciwstawia się bieżącym trudnościom rynkowym, jest AiDoge ($AI). Podobnie jak Wall Street Memes, jest on w fazie presale, która zgromadziła niewiarygodne 14,5 miliona dolarów w nieco ponad cztery tygodnie przedsprzedaży.

Zobacz również:

DogecoinKryptowalutyPepeCoin
Komentarze (0)
Dodaj komentarz