Analitycy JPMorgan wieszczą rajd Bitcoina. Powodem ceny złota

Najnowsze prognozy JPMorgan wskazują, że rosnąca cena złota sugeruje, że wartość Bitcoin niebawem może wynieść nawet 45000 dolarów. Jakim tokiem rozumowania doszli do tego analitycy? Spieszymy z odpowiedzią.

Bitcoin wystrzeli w kosmos? I tak, i nie

Eksperci z JPMorgan zauważyli, że cena złota i Bitcoin często poruszają się razem. Dlaczego? Bo inwestorzy uważają je za uzupełniające się alternatywy. Zatem, jeśli cena złota wynosi obecnie prawie 2000 dolarów za uncję, to matematyka mówi, że cena Bitcoina powinna wynosić 45,000 dolarów. Czy na pewno?

Teraz ciekawostka. JPMorgan uważa, że 45000 dolarów to dla BTC granica bólu. Raczej nie spodziewają się, że najpopularniejsza kryptowaluta nagle pójdzie w stylu rakiet SpaceX Elona Muska. JPMorgan bardzo odważnie zakłada jednak 25-procentowy zwrot z Bitcoina w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Chyba, że weźmiemy pod uwagę zjawisko zwanym Bitcoin halving. To proces, który dzieje się mniej więcej co cztery lata. Polega na zmniejszeniu o połowę nagród, którą górnicy (czyli osoby wydobywające Bitcoina) otrzymują za dodanie nowego bloku do blockchaina Bitcoina.

To kluczowy mechanizm, który pomaga kontrolować inflację i utrzymać limitowane dostępność Bitcoina, zgodnie z założeniami jego twórcy – Satoshiego Nakamoto. Najbliższy halving przewiduje się na kwiecień lub maj 2024 roku, zatem już niebawem.

Może Cię zainteresować: Kosmiczny rajd akcji Nvidia – 25% w jeden dzień. Co się wydarzyło?

Ethereum nie podąży za BTC?

A co z Ethereum (ETH)? Cóż, według tych samych analityków, ETH w najbliższym czasie może nadal odczuwać pewną presję sprzedaży. Oznacza to, że jego notowania mogą nie być tak spektakularne.

Mimo tych wszystkich świetlanych prognoz, JPMorgan zachowuje raczej ostrożną postawę wobec cyfrowych aktywów. Sugerują, że kwestie takie jak naciski ze strony amerykańskich regulatorów, zakłócenia w sieciach bankowości krypto oraz trwające reperkusje po upadku giełdy FTX mogą ograniczać potencjalne zyski.

Na chwilę obecną Bitcoin jest wyceniany na około 26,500 dolarów, a Ether na około 1,800 dolarów.

JPMorgan to amerykański gigant w świecie bankowości i finansów. To jedna z najstarszych firm finansowych na świecie, z historią sięgającą aż 200 lat wstecz. Działa globalnie, obsługując miliony konsumentów, małe przedsiębiorstwa, a także wiele z największych korporacji, rządów i instytucji na świecie.

Zobacz także:

BTCEthereumKryptowalutyZłoto
Komentarze (0)
Dodaj komentarz