Kosmiczny rajd akcji Nvidia – 25% w jeden dzień. Co się wydarzyło?

W najnowszych prognozach Nvidia mówi o szeregach zer, które są tak długie, że trudno sobie je wyobrazić. Ich giełdowa wartość zbliża się do niesamowitej kwoty jednego biliona dolarów, a akcje poszły w górę aż o 25% w ciągu jednego dnia.

Wszystkie drogi w AI prowadzą do Nvidia

Gigant jest na najlepszej drodze do pobicia rekordu jednodniowego wzrostu wartości firmy w USA, obecnie należącego do Apple. Co takiego się wydarzyło?

Wszystko w związku z doniesieniami, że firma ma do zaoferowania w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) jeszcze więcej niż sądzili inwestorzy. Wielu z nich, zaskoczonych tak pozytywnym przewidywaniem, pospiesznie podnosi swoje cele cenowe dla akcji.

Nvidia to firma, która umożliwia funkcjonowanie AI. Ich układy scalone zasilają nie tylko gry komputerowe, ale również systemy takie jak ChatGPT i wiele innych podobnych usług. To ona jest motorem, który napędza ciągły rozwój i postęp w dziedzinie. CEO, Jensen Huang, powiedział, że „wszystkie drogi w AI prowadzą do Nvidia”. Zasugerował tym samym, że jego firma będzie miała kluczową rolę w przyszłym rozwoju tej technologii.

Może Cię zainteresować: Solana uruchamia własną wtyczkę do ChatGPT. Jesteśmy u progu rewolucji?

Od gier komputerowych po przewodzenie technologicznej rewolucji

Najbardziej fascynujące w tej całej historii jest to, jak Nvidia, firma pierwotnie znana z projektowania układów scalonych dla gier komputerowych, teraz stanowi kluczowy element globalnej gospodarki technologicznej. Ten niesamowity wzrost pokazuje, jak technologia AI przekształca nie tylko nasze codzienne życie, ale również strukturę światowych rynków.

Echa pozytywnych wiadomości Nvidia odbiły się szerokim echem na rynkach od Japonii po Stany Zjednoczone. Podniosła się też wartość akcji firm takich jak Alphabet, Microsoft i AMD.

Według prognoz większość obecnego sprzętu w centrach danych będzie musiało być zastąpione przez chipy AI. Sztuczna inteligencja ma być implementowana we wszystkich produktach i usługach.

Jest na dobrej drodze, aby stać się pierwszą firmą z branży półprzewodników wartą bilion dolarów. To jest prawdziwy punkt zwrotny, nie tylko dla Nvidia, ale dla całego sektora AI.

Zobacz również:

GiełdaNvidiaUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz