Giełdy kryptowalut w Hong Kongu otwierają się na inwestorów detalicznych. Jest jeden haczyk

Spór o to, czy państwo powinno wtrącać się w rynek kryptowalut ma swoich przeciwników i zwolenników. Dyskusja ta raczej nigdy nie skończy. Pozostaje nam obserwować i analizować coraz to nowsze propozycje rządów i instytucji w tej kwestii. Z pewnością warto przyjrzeć się temu w jaki sposób Hong Kong postanowił uregulować dostęp inwestorów detalicznych do giełd kryptowalut.

Hong Kongu dopuszcza inwestorów detalicznych do giełd kryptowalut

Organ nadzoru papierów wartościowych w Hongkongu ogłosił nowe plany umożliwienia inwestorom detalicznym dostępu do platform aktywów wirtualnych. Hongkong Securities and Futures Commission (SFC) ogłosiła, że ​​wkrótce zezwoli licencjonowanym platformom na obsługę inwestorów detalicznych. Stosowne przepisy w tej sprawie mają wejść w życie w czerwcu tego roku. Jak zapowiedział SEC, dopuszczenie inwestorów detalicznych będzie możliwe po uzyskaniu stosownej licencji. By ją otrzymać, wnioskodawca będzie musiał spełnić kilka wymogów, które dotyczą takich kwestii jak między bezpieczeństwo przechowywania aktywów, standardy cyberbezpieczeństwa i segregacja aktywów klientów. Jak argumentowała dyrektorka generalna SEC Julia Leung, ustanowienie tego typu wymogów jest kluczem do stworzenia odpowiedzialnego i innowacyjnego środowiska. Dodała również, że przede wszystkim chodzi o zapewnienie solidnej ochrony inwestorom. Jednak, czy firmy są w ogóle zainteresowane przyciąganiem inwestorów detalicznych?

Zobacz też: Memecoiny to ryzykowna zabawa. Kancelaria grozi pozwem zbiorowym popularnemu projektowi

Giełdy będą zainteresowane takim rozwiązaniem?

Komisja w ogłoszeniu podkreśliła również, że w tej chwili większość platform handlu wirtualnymi aktywami, które są dostępne publicznie, nie jest regulowana przez SFC. Zasugerowano również, że Ci którzy nie będą chcieli się podporządkować wspomnianym wymogą, powinni rozważyć zamknięcie działalności. Jak się okazuje zainteresowanych otwarciem się na klienta detalicznego, według zasad narzuconych przez Hong Kong, wcale nie brakuje. Chociaż przepisy oficjalnie zaczną obowiązywać w czerwcu 2023 r., to już są pierwsi chętni do pozyskania licencji. SFC poinformowało, że otrzymało już 153 wnioski od przedstawicieli branży, które dotyczą przyznania licencji. Wśród nich jest między innymi chińska firma Greenland, która złożyła taki wniosej 17 maja.

Może Cię zainteresować:

Giełda Kryptowaluthandel kryptowalutamihongkongKryptowalutySEC
Komentarze (0)
Dodaj komentarz