Plany twórcy Terra odnośnie uczynienia z UST dominującego gracza w przestrzeni aktywów cyfrowych wchodzą w życie. Zobacz, w które z projektów DeFi zaangażuje się Terra.
Wielosektorowy protokół blockchain Terra (LUNA) ogłosił propozycję doładowania pięciu różnych projektów DeFi w Ethereum, Solana i Polygon kwotą 139 milionów dolarów w celu zwiększenia przypadków użycia stablecoina UST.
Propozycja musi zostać jeszcze zaakceptowana przez społeczność Terra w drodze głosowania, które nastąpi prawdopodobnie w późniejszym terminie.
Terra jako dominujący gracz na rynku krypto-aktywów
Szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób UST i LUNA o wartości 139 mln USD miałyby być używane na różnych platformach DeFi, zawarto w dokumencie pod tytułem: UST Goes Interchain: Degen Strats Part Three.
Zgodnie z treścią propozycji, Terra zidentyfikowała kilka projektów partnerskich, w których zamierza zdeponować środki do wartości 50 milionów dolarów na wsparcie stabilności tych protokołów. Dzięki temu posunięciu Terra chce wprowadzić przypadki użycia UST do DeFi na blockchainie Ethereum.
Przedstawione plany pozostają w zgodzie z wcześniejszymi komentarzami założyciela Terra Do Kwona, w których zauważył, że chce postrzegać UST jako dominujący stablecoin w przestrzeni kryptograficznej.
Obecnie, z kapitalizacją rynkową na poziomie powyżej 10 miliardów USD, TerraUSD (UST) zajmuje 4 miejsce na liście najlepszych stablecoinów. „Pierwsza trójka” wygląda nastepująco: Tether USDT (78,44 mld USD), USD Coin USDC (43,2 mld USD), Binance USD (14,4 mld USD).
Które z projektów zostaną wsparte przez Terra?
Tokemak (Ethereum)
Wśród nowych projektów DeFi, w których Terra planuje zdeponować UST, znajduje się dostawca płynności DeFi i animator rynku Tokemak.
Terra zamierza umieścić w tym protokole 50 milionów dolarów w UST na co najmniej sześć miesięcy, aby wesprzeć UST Pair Reactor. Oprócz zwykłych nagród TOKE, zasób może być również używany przez społeczność Terra do głosowania w LUNA Token Reactor.
Rari Fuse (Ethereum)
Kolejnym projektem pod względem wielkości wdrożenia UST jest Rari Fuse, platforma lendingowa, która na sześć miesięcy otrzyma fundusze w wysokości około 20 milionów dolarów. UST ma stać się najtańszym stablecoinem do pożyczania na Fuse.
Convex Finance (Polygon)
Agregator zysków Convex Finance otrzyma UST o wartości 18 mln USD. Dostawcom płynności, którzy korzystają z UST w różnych pulach Convex, Terra zaoferuje zachęty w LUNA.
OlympusDAO (Ethereum, Solana, Polygon)
Następnym projektem, który będzie finansowany z wykorzystaniem UST jest Olympus, protokół zdecentralizowanej waluty rezerwowej oparty na OHM. Całkowity wymiar alokacji UST w ramach tego projektu szacuje się na 1,425 mln USD w UST.
OlympusDAO współpracuje już z Terra. Ma wydać na swoim blockchainie enkapsulowaną wersję OHM – gOHM. Istotnym aspektem tego partnerstwa jest fakt, że Olympus wprowadzi OlympusPro do protokołów Terra. Oznacza to również współpracę społeczności Terra z Olympus DAO.
InvictusDAO (Solana)
Zdecentralizowana waluta rezerwowa w sieci Solana – Invictus – jest forkiem Olympusa, który z biegiem czasu okazał się obiecującym graczem w branży. Terra planuje zwiększyć swoją obecność na Solanie, tworząc obligacje IN/UST z wkładem w wysokości 250 000 USD.
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.