CoinMarket Cap integruje się z Uniswap i umożliwia swapy tokenów

Platforma CoinMarketCap uruchomiła funkcję wymiany tokenów poprzez integrację z Uniswap. Co więcej, władze CMC zasugerowały możliwość wprowadzenia w przyszłości obsługi dodatkowych DEX-ów.

CoinMarket Cap integruje się z Uniswap

CoinMarketCap (CMC) uruchomiło na swojej platformie funkcję wymiany tokenów poprzez integrację ze zdecentralizowaną giełdą Uniswap. CMC jest jednym z najbardziej znanych agregatorów danych z rynku kryptowalut w branży. Od kwietnia 2020 roku platforma jest własnością giełdy Binance.

Strony tokenów opartych na Ethereum zawierają teraz ikonę swap, umożliwiającą użytkownikom podłączenie portfela i dokonanie swapów między tokenami ERC-20. Platforma obsługuje portfele MetaMask, Coinbase, Fortmatic, Portis i WalletConnect.

CMC zasugerowało, że w przyszłości może wprowadzić dodatkowe integracje z innymi DEX-ami i sieciami. W ogłoszeniu z 29 czerwca podkreślono, że „w tej chwili” obsługiwane jest tylko Ethereum, a „pierwszymi obsługiwanymi DEX dla wymiany tokenów” będą Uniswap V1 i V2.

CMC odnotowało znaczny wzrost ruchu na stronie od początku roku, zwiększając współczynnik odwiedzin z 101 milionów wszystkich odwiedzin w styczniu do 272,32 milionów odwiedzin w maju. Binance jest najczęściej odwiedzaną witryną internetową kierującą ruch na platformę, co stanowi 52,68% odesłań w zeszłym miesiącu, zgodnie z danymi SimilarWeb.

CoinMarketCap zostało założone w 2013 roku i szybko stało się jednym z najczęściej cytowanych stron internetowych w zakresie danych dotyczacych kryptowalut na świecie. W 2019 r. platforma uruchomiła indeksy kryptowalut na głównych platformach finansowych, takich jak Nasdaq Global Index Data Service i Bloomberg Terminal.

Pomimo publicznych oświadczeń Binance, że CMC po przejęciu w kwietniu 2020 r. przez Binance, platforma zachowała niezależność operacyjną, niektórzy członkowie kadry kierowniczej odeszli z jej zespołu w ciągu kilku miesięcy od przejęcia. W sierpniu 2020 r., szeregi firmy opuściła ówczesna CEO Carylyne Chan wraz z Jeremym Seowem i Spencerem Yangiem.

Integracja z Uniswap wydaje się być jednak zasadniczo zgodna z wizją Chan dotyczącą zwiększenia adopcji kryptowalut, którą przedstawiła w sierpniu 2020 roku:

„Wszyscy wiemy od jakiegoś czasu, że lepsze user experience oraz uproszczone interfejsy i produkty będą kluczem do przyspieszenia adopcji kryptowalut”.

CoinmarketcapKryptowalutyswapuniswap
Komentarze (0)
Dodaj komentarz