Coinbase chce być jak Amazon AWS, ale w świecie Web3

Coinbase Cloud uruchamia Node, platformę developerską Web3. W 2021 r. giełda informowała, że ma ambicję stać się czymś pokroju Amazon Web Services, ale w świecie krypto. Właśnie realizuje część tych planów.

Coinbase Cloud jako platforma blockchainowa ma zapewniać użytkownikom bezpłatne tworzenie nowych i zdecentralizowanych aplikacji.

Sprawdź: Do Kwon

Nowa platforma developerska Node, czyli efekt przebudowy poprzedniej Query & Transact, pozwoli na tworzenie i monitorowanie aplikacji Web3 przy jednoczesnym dostępie do indeksatorów i bloków Ethereum. Ponadto Node oferuje warstwowy model subskrypcji – bezpłatny plan obejmuje dostęp do zaawansowanych interfejsów API, które umożliwiają tworzenie zdecentralizowanych aplikacji i NFT. W darmowej wersji otrzymujemy maksymalnie 120 tys. codziennych zapytań do blockchaina. Zdaniem Coinbase to wystarczająco, aby stworzyć odpowiednie rozwiązanie i przyciągnąć tysiące użytkowników. „Jeśli ten limit zostanie przekroczony, można będzie przejść na płatny plan biznesowy i dalej skalować swoje aplikacje” – czytamy w komunikacie Coinbase.

Node pozwoli na szybsze tworzenie i wdrażanie aplikacji Web3 – tak przynajmniej przekonuje Coinbase.

Coinbase Cloud chce ułatwić rozwój Web3

Już w zeszłym roku Coinbase zapowiadał, że zapewni programistom narzędzia do tworzenia zdecentralizowanych usług i produktów. Krótko po uruchomieniu pierwszego pakietu programistycznego kierownictwo ogłosiło, że „chce być jak AWS, ale w świecie krypto”. Dla wyjaśnienia, AWS, czyli Amazon Web Services, to jeden z największych i najważniejszych dostawców na rynku chmury dla przedsiębiorstw.

https://twitter.com/CoinbaseCloud/status/1572588796029304833

Web3 to ciągle hasło, które nie ma jeszcze sprecyzowanej definicji i stale kształtują się jego ramy. Inwestorzy i developerzy, a także fundusze venture capital, podkreślają jednak, że Web3 to przyszłość internetu, i że będzie to internet zdecentralizowany (w dużej mierze kontrolowany przez samych użytkowników). Cóż, przynajmniej tak uważają zwolennicy Web3 – nie brakuje krytyków, którzy twierdzą, że de facto większość usług i tak należy do wielkich korporacji i to one mają nad nimi kontrolę.

Zobacz: ESG i Ethereum

Okres bessy na pewno jest dobry do tworzenia, rozwijania i testowania rozwiązań Web3. Nie ma wtedy tak dużego zainteresowania i ruchu, więc developerzy mają więcej czasu (i spokoju) na wprowadzanie różnych poprawek i realizowanie eksperymentów.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz