Co musi się stać, by Bitcoin dobił do 45 tys. USD w tym roku? Znana instytucja finansowa prognozuje

Biorąc pod uwagę ostatnie kilka miesięcy, które obfitowały w wiele niesprzyjających wydarzeń, kurs BTC jest na całkiem niezłym poziomie. Szczególnie jeśli przypomnimy sobie, że jeszcze w styczniu 2023 roku za Bitcoina trzeba było zapłacić „zaledwie” 17 tys. USD. Obecnie sytuacja jest lepsza i wartość kryptowaluty jest wyższa o około 60%. Dodatkowo kurs utrzymuje się na dość stabilnym poziomie. Jednak wiele osób liczy na to, że może być jeszcze lepiej. JPMorgan typuje co musi się stać, by BTC dobił do 45 tys. USD.

Warunek, by BTC dobił do 45 tys. USD. JPMorgan prognozuje

Ostatnie miesiące są trudne nie tylko dla Bitcoina, ale dla kryptowalut w ogóle. Końcówka poprzedniego roku to przede wszystkim głośny upadek giełdy kryptowalut FTX, który poważnie odbił się na branży. W styczniu BTC spadł do zaledwie 17 tys. USD, co było najgorszym wynikiem od 2020 roku. W kolejnych tygodniach Bitcoin zaczął jednak odrabiać straty, a jego kurs oscyluje blisko granicy 30 tys. USD. W międzyczasie upadł też banki kojarzone z kryptowalutami. Widać pewną stabilizację, a na pewno poprawę, ponieważ BTC zyskał na wartości około 60% od początku roku. Jednak część osób wyczekuję jeszcze większych wzrostów. JPMorgan prognozuje co musi się stać, by BTC dobił do granicy 45 tys. USD. Analitycy JPMorgan uważają, że kryptowaluta może wkrótce wzrosnąć o kolejne 75%. Jednak by tak sięstało, Bitcoin musi zostać w pełni zaakceptowany jako stabilny przedmiot inwestycji, jaki jest np. złoto. Według analityków JPMorgan obecna cena złota, wynosząca prawie 2000 USD za uncję, oznaczałaby cenę BTC w wysokości 45 000 USD, ponieważ te dwa aktywa mają tendencję do poruszania się w tandemie i są postrzegane przez inwestorów jako alternatywy.

Zobacz też: Światowe Forum Ekonomiczne mówi jak naprawić branżę kryptowalut. Zgadzacie się z tymi postulatami?

Co jeszcze może podnieść cenę BTC?

Analitycy JPMorgan wskazują na jeszcze jeden czynnik, który może podnieść cenę Bitcoina w najbliższym czasie. Według nich, może się do tego przyczynić spodziewany niebawem tzw. halving Bitcoina. Halving kryptowalut oznacza zmniejszenie nagrody za blok o połowę. Konsekwencją tego jest wprowadzenie mniejszej ilości nowych BTC na rynek. Dlaczego JPMorgan oczekuje, że halving Bitcoina może podbić jego kurs? Analitycy argumentują, że halving z 2016 i 2020 roku spowodował wzrost ceny Bitcoina. Podobne efekt obserwowany jest w przypadku halvingu innych kryptowalut. Prognozy JPMorgan wydają się racjonalne, jednak trzeba pamiętać, że takie przypuszczenia powinny być traktowane z dużym dystansem. Rynek to bardzo dynamiczne środowisko i co chwila obfituje w nowe wydarzenia, które bardzo szybko mogą zdezaktualizować takie prognozy. Tym samym rynek jest zbyt nieprzewidywalnym miejscem, by swoje ruchy opierać o pojedyncze prognozy.

Może Cię zaintersować:

BitcoinBTCHalvingHalving bitcoinaJPMorganKryptowalutyKurs Bitcoina
Komentarze (0)
Dodaj komentarz