Cathie Wood kocha kryptowaluty. ARK Invest dokupuje akcje Coinbase

CEO wizjonerskiego funduszu dokupuje kryptowaluty

Cathie Wood, dyrektor generalny wizjonerskiego funduszu inwestycyjnego ARK Invest, który zawiera pozycje w spółkach „ekonomii przyszłości” nadal wierzy w kryptowaluty. W ostatni piątek fundusz dokonał zakupu kolejnej transzy akcji spółki Coinbase, mimo że akcje kryptowalutowego giganta spadły o prawie 85% z rekordowego poziomu 348,98 USD w dniu 12 listopada 2021 r. oraz niedawnej ugody zawartej między giełdą Kraken a regulatorem rynku SEC (Securities and Exchanges Commission, przyp. red.), która pociągnęła za sobą kolejne spadki kursu.

ARK Invest kupił 162 325 akcji Coinbase o łącznej wartości 9,2 mln USD, co stanowi już trzecią inwestycję w ciągu dwóch miesięcy i czwartą od listopada 2022 r. Raport Bloomberga pokazuje, że ​​w listopadzie 2022 r. fundusz zakupił akcje Coinbase o wartości 56 mln USD. Historia zakupów firmy pokazuje, że w poprzednich dwóch rundach nabyła akcje o wartości odpowiednio 5,8 mln USD i 3,3 mln USD, a w grudniu akcje o wartości 11,9 mln USD.

Burzliwa trajektoria akcji Coinbase

Wartość akcji Coinbase (ticker: COIN) mocno ostatnio spadła z powodu kontrowersji roztaczających się wokół popularnej giełdy Kraken. Po wzroście do 81 USD za akcję w dniu 2 lutego, COIN mógł pochwalić się ogromnym wzrostem aż o 95% w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Źródło: TradingView

Zobacz też: Dlaczego wieloryby nienawidzą inwestowania w kryptowaluty? ChatGPT odpowiada

Od tego czasu jednak kurs akcji systematycznie spada, głównie za sprawą ugody między Krakenem a amerykańskim regulatorem rynku. Kraken został bowiem oskarżony o dostarczanie uczestnikom rynku „niezarejestrowanych papierów wartościowych” w formie usługi stakingu, a jego zapowiedź zamknięcia tej usługi dla inwestorów amerykańskich po zawarciu wspomnianej ugody doprowadziła do spadku wartości COIN o 14%, powodując, że giełda kryptowalut zakończyła tydzień stratą wynoszącą ponad 22%.

Niezłomna Cathie Wood i ARK Invest pozostają jednak optymistami w kwestii długoterminowej przyszłości Coinbase oraz rynku kryptowalut i wykorzystały ostatnie problemy i niepowodzenia spółki do powiększenia i uśrednienia swojej pozycji w jej akcjach.

Na początku lutego br. fundusz opublikował swoją prognozę ceny Bitcoina do 2030 r., przewidując, że najstarsza kryptowaluta osiągnie poziom 258 500 USD, 682 800 USD lub 1,48 mln USD w zależności od scenariusza: pierwszy poziom do scenariusz niedźwiedzi (krypto bessy), drugi to scenariusz neutralny, a trzeci to scenariusz byczy (krypto hossy).

Może Cię zainteresować:

Akcjeark investcathie woodCoinbaseKryptowalutyUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz