Signal przyjmuje od teraz darowizny w bitcoinie

Aplikacja do przesyłania zaszyfrowanych wiadomości Signal zainicjowała obsługę akceptacji dotacji w 12 kryptowalutach.

Signal ogłosił, że platforma zaczęła przyjmować darowizny w postaci kryptowalut jako formę wsparcia dla Signal Technology Foundation, organizacji non-profit stojącej za aplikacją. „Jako organizacja non-profit polegamy na Twoim wsparciu. Jeśli cierpliwie czekałeś, aż Signal przyjmie darowizny w kryptowalutach, nie musisz już dłużej ukrywać swojej hojności”– czytamy w komunikacie.

Darowizny w kryptowalutach są teraz częścią sekcji „Donate” firmy na jej oficjalnej stronie internetowej. Określono, że ​​nowa funkcja jest dostępna za pośrednictwem głównej platformy do przekazywania darowizn kryptowalut, The Giving Block.

Signal przymierzał się do kryptowalut już od dłuższego czasu…

Komunikator akceptuje 12 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ether (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Gemini Dollar (GUSD) stablecoin, Basic Attention Token (BAT), Zcash (ZEC) i Chainlink (LINK). „The Giving Block obsługuje również anonimowe darowizny”, podkreślono w notatce dołączonej do sekcji dotacji kryptowalut.

Signal to cross-platformowa usługa przesyłania wiadomości z pełnym szyfrowaniem. Stojąca za nią fundacja została założona w lutym 2018 roku przez współzałożyciela WhatsApp Briana Actona, który opuścił zarówno WhatsApp, jak i Facebook, aby w 2017 roku stworzyć nowy projekt.

Twórca biuletynu Platformer, Casey Newton, stwierdził w styczniu br., że firma testuje funkcje płatności za pomocą platformy MobileCoin, opartej na Binance i platformie Stellar. Dodał, że dyrektor generalny Signal, Moxie Marlinspike, służy również jako doradca w projekcie MobileCoin.

Może Cię zainteresować:

BitcoinBTCsignal
Komentarze (0)
Dodaj komentarz