Bitcoin ciągnie pozostałe kryptowaluty do góry. „48 tys. jest osiągalne!”

Imponujący rajd Bitcoina zbliża się do kolejnego pułapu, którym jest jego wycena na poziomie 50 tys. dolarów USD. Pomogło to innym kryptowalutom, takim jak Ethereum i Solana, osiągnąć nowe szczyty.

Dziś rano wartość Ethereum wzrosła o ponad 5 procent i osiągnęła pułap 2382 USD, a więc najwyższy od maja 2022 roku. Z kolei Solana podskoczyła o ponad 8 procent do 69 dolarów – i również jest to jej najwyższy poziomu licząc od maja ubiegłego roku.

Kryptowaluty idą jak burza

Piątkowe przedpołudnie w świecie kryptowalut przedstawia się obiecująco. Bitcoin (BTC) oscyluje obecnie wokół 43 500 USD, po wzroście do prawie 45 000 USD na początku tego tygodnia. Ether classic (ETC) wzrósł o 6 procent, podczas gdy token zarządzania płynnym protokołem stakingu Lido (LDO) wzrósł o ponad 11 procent.

Zdaniem ekspertów firmy analitycznej Santiment, inwestorzy obawiają się, że rynki kryptowalut mogą znajdować się obecnie w pułapce byków. „Podczas gdy Bitcoin mógł na razie zatrzymać swój impet, Ethereum i altcoiny ponownie wybuchają” – napisano.

Gwałtowny wzrost cen Bitcoina sprawił, że kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła 1,5 bln USD po raz pierwszy od maja 2022 r., kiedy to załamanie tokenów Terra zapoczątkowało kryptowalutową zimę. Dodajmy, że środowisko makroekonomiczne również wspiera wzrost cen BTC. – Gołębie wypowiedzi niektórych urzędników Rezerwy Federalnej, słabnący dolar i stosunkowo solidne dane krajowe pomogły napędzić rynki w weekend – powiedział Alex Thorn, szef działu badań w firmie Galaxy zajmującej się inwestycjami w aktywa cyfrowe.

Należy zauważyć, że Bitcoin wzrósł o ponad 150 procent od początku roku i jest jednym z najlepszych na świecie aktywów skorygowanych o ryzyko. „Pomimo tego biegu, Bitcoin pozostaje bardzo konstruktywny” – twierdzą analitycy.

Zobacz też: Michael Saylor: „Bitcoin może wzrosnąć nawet 1000-krotnie!”

Bitcoin na poziomie 48 tys. USD?

Z analizy przeprowadzonej przez analitykao pseudonimie CryptoCon wynika, że Bitcoin na poziomie 47-48 tys. USD jest jak najbardziej realny, a przedłużający się okres konsolidacji ma rozpocząć się w II kwartale 2024 r. „47- 48 tys. jest w zasięgu. Cykle są kontynuowane. Długi okres boczny ma rozpocząć się na początku 2024 roku, prawdopodobnie w lutym. Szczyt cyklu nadal zaplanowany jest na grudzień 2025 r., Większość punktów danych, które znalazłem, pokrywa się z 130 tys.” – napisał.

Przypomnijmy, że w październiku CryptoCon przewidywał, że Bitcoin może osiągnąć 47 tys. USD do grudnia 2023 r. lub stycznia 2024 r., wykorzystując analizę wykresu Fibonacciego MVRV.

Może Cię zainteresować:

BitcoinEthereumKryptowalutySolana
Komentarze (0)
Dodaj komentarz