Autor „Moneyball” i „The Big Short” kończy książkę o SBF-ie. Krypto anonki, będziemy w Hollywood!

Michael Lewis, znany autor książek takich jak „The Big Short” i „Moneyball” na których podstawie nakręcono kasowe filmy w Hollywood, prowadzi zaawansowane pracę nad książką skupioną wokół postaci Sama Bankmana-Frieda (SBF) i upadku imperium kryptowalut FTX. Książka, zatytułowana „Going Infinite: the Rise and Fall of a New Tycoon”, jest bliska ukończenia i ma rzekomo zostać opublikowana w okolicy procesu SBF który będzie miał miejsce w październiku br.

„The Big Short” z tłem w sektorze kryptowalut

Lewis po raz pierwszy poznał SBF-a pod koniec 2021 roku, kiedy to znajomy pracujący na Wall Street poprosił go o spotkanie z założycielem FTX i dostarczenie mu swoich spostrzeżeń na temat tego człowieka. Projekt powstawania książki rozpoczął się jeszcze przed słynnym upadkiem FTX w listopadzie 2022 r., a późniejsze wydarzenia nadały kiełkującej historii dodatkowy, sensacyjno-kryminalny wymiar wraz z ujawnianiem kolejnych nadużyć popełnianych przez samego CEO jak i jego współpracowników.

„To była naprawdę dziwna rozmowa” opowiadał Lewis, dzieląc się tą historią podczas swojego przemówienia na konferencji Bitcoin 2023 w Miami. „Powiedział: „Mam problem. Zamierzam zawrzeć umowę, w której zamierzam wymienić udziały w mojej firmie z inną firmą. To transakcja na kilkaset milionów dolarów. I bardzo dobrze czuję się z samą spółką. Ale kompletnie nie czuję faceta, który to wszystko prowadzi. Po prostu nie mogę go odczytać. Nazywa się Sam Bankman-Fried”.

Lewis wspomniał, że dramat i upadek FTX odegrały kluczową rolę w kształtowaniu treści książki. Przed implozją imperium kryptowalutowego autor nie był bowiem jeszcze pewien jak zakończyć tę historię. Jednak w momencie w którym FTX zaczął chwiać się w posadach i ostatecznie upadł, Lewis uznał to za niezwykle fortunny zwrot wydarzeń który zapełnił treścią finałowy, trzeci akt jego historii.

Zobacz też: Dedolaryzacja postępuje: Kraje ASEAN i BRICS oficjalnie odchodzą od dolara amerykańskiego

Źródło: Amazon

Scenariusz książki ma być docelowo przystępny dla każdego

Lewis uzyskał szeroki dostęp do kluczowych osób zaangażowanych w sagę FTX, w tym do wewnętrznego kręgu SBF-a, pracowników FTX oraz urzędników państwowych z Bahamów i Stanów Zjednoczonych. Utrzymywał również kontakt z samym CEO, przeprowadzając wywiady nawet podczas jego aresztu domowego w Palo Alto w Kalifornii.

Zamiarem autora jest to, aby książka czytała się jak dzieło fikcji, urzekając czytelników niezależnie od ich znajomości kryptowalut lub wiedzy o postaci Bankmana-Frieda. Lewis ma zamiar zaoferować czytelnikom wciągającą narrację, która może wydawać się bujdą na resorach dla osób nieświadomych jak potoczyły się prawdziwe wydarzenia.

Choć autor „Moneyballa” nie podał do publicznej wiadomości oficjalnej, konkretnej daty publikacji, to książka ma zostać wstępnie wydana 3 października według wydawcy Amazon. Lewis wyraził pragnienie, aby wydanie książki zbiegło się w czasie z rozpoczęciem procesu karnego SBF, chociaż mogą wystąpić potencjalne opóźnienia wymagane przez zespół prawny oskarżonego.

Autor ujawnił też, że jest w posiadaniu skromnej ilości bitcoinów, w związku z obecnym postępowaniem upadłościowym imperium FTX.

Może Cię zainteresować:

Alameda ResearchFTXKryptowalutySBFSolanaThe Big Short
Komentarze (0)
Dodaj komentarz