JPMorgan, Goldman Sachs i UBS unwestują w ETP Polkadot (DOT)

JPMorgan i Goldman Sachs kupiły udziały w pierwszym produkcie giełdowym (ETP), który oferuje inwestorom ekspozycję na kryptowalutę DOT Polkadot.

Jak raportuje CoinDesk, powołując się na dane z Bloomberg, Goldman Sachs, ICAP, JPMorgan, UBS, Kepler Securities, Instinet i inni kupili udziały w szwajcarskiej ETP 21Shares. Produkt zadebiutował na początku tego miesiąca na szwajcarskiej giełdzie SIX w cenie 22-23 USD i od tego czasu przekroczył 30 USD.

Doniesienia o tych zakupach sugerują, że apetyt inwestorów instytucjonalnych na ekspozycję na kryptowaluty podczas obecnej hossy wykracza poza bitcoin i ether. Warto zaznaczyć, że inwestowanie w ETP oznacza, że ​​klienci firm nie inwestują w sam DOT, ale w zabezpieczenia śledzące jego wydajność.

Polkadot pnie się w górę

Polkadot został stworzony przez współtwórcę Ethereum Gavina Wooda i jest blockchainem, który obsługuje różne połączone ze sobą podłańcuchy zwane parachainami. W ciągu ostatnich 30 dni DOT wzrósł o 86,2% i szybko staje się jedną z największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

wykres notowań DOT/ USDT od TradingView

„Inwestowanie” w ETP

Inwestowanie w ETP oznacza, że klienci nie muszą pobierać określonego oprogramowania, aby uruchomić portfel, ani nie muszą rozumieć, jak korzystać z kryptowaluty. Goldman Sachs kupił rzekomo trzy partie akcji w imieniu klienta, podczas gdy UBS kupił2770 akcji.

Mówi się, że JPMogan kupił 500 akcji, ICAP 1000, a Bank of America’s Merril Lunch kupił ich 2200. Kepler Securities kupił 550, a Instinet 9280. Flow Traders kupili 6,897 akcji.

ETP, jak donosi CoinDesk, rozrosło się do ponad 15 milionów dolarów zarządzanych aktywów. Michael Lie, szef działu handlu aktywami cyfrowymi w firmie Flow Traders zajmującej się rynkiem kryptowalut ETP, powiedział, że zainteresowanie handlem kryptowalutami wzrosło, ponieważ produkty te „są łatwym sposobem na uzyskanie ekspozycji na kryptowaluty bez martwienia się o kwestię ich przechowywania”.

Więcej na temat Polkadot dowiesz się tutaj:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Goldman SachsJP Morganpolkadot
Komentarze (0)
Dodaj komentarz