W ciągu ostatnich dwóch tygodni cena Cardano (ADA) wzrosła o ponad 80%. Nie dalej jak dziś rano, ADA kosztowała już 2,56 USD, co jest równoznaczne z nowym ATH.
Od tego czasu do akcji wkroczyły niedźwiedzie, aby obniżyć cenę i jak na razie udało im się ustalić wsparcie na poziomie 2,45 USD. Byki jednak zdołały wybić cenę z powrotem w górę.
Wydaje się, że wraz z wzrostem temperatury wokół aktualizacji Alonzo, na rynek wkroczyli nowi kupujący, którzy ustawiają się w kolejce w oczekiwaniu na dalsze zyski. Przypomnijmy, że deweloperzy Input Output Global (IOG) ustalili datę premiery Alonzo na 12 września.
It’s happening.
— Input Output (@InputOutputHK) August 13, 2021
We’re targeting 12 September 2021 for the ‘Alonzo’ upgrade, bringing smart contracts to Cardano via a hard fork combinator (HFC) event.
Find out more about the journey to a new era of smart contracts, DeFi and more for #Cardano $ADAhttps://t.co/59czSxrxFO
Jak widać na wykresie załączonym wyżej, poprzedni rekord wszech czasów ceny ADA został osiągnięty w połowie maja (2,50 USD).
ADA walczy nader dzielnie
Aktualne, tygodniowe price action ADA było szczególnie interesujące. Podczas, gdy większość pozostałej części rynku spadła wraz z korektą BTC na poziomie 48 000 USD, ADA notowała zyski.
Ożywienie w kontekście ceny BTC, z którym mieliśmy do czynienia w połowie tygodnia przyniosło powrót kupujących na całym rynku, co tylko przyspieszyło i tak już prężną aktywność zakupową Cardano.
Dobra passa Cardano sprawia, że jej kapitalizacja rynkowa sięga 80 miliardów dolarów. Chociaż Binance Coin również cieszy się ostatnio wzrostami, nie miały one takiego wymiaru, jak to miało miejsce w przypadku Cardano.
Całkowita kapitalizacja rynkowa ADA jest aktualnie większa od BNB o niecałe 4 miliardy dolarów, co plasuje ADA na trzecim miejscu na CoinMarketCap:
Chociaż jest to duże osiągnięcie samo w sobie, Cardano jest wciąż około 300 miliardów dolarów za Ethereum. Wraz ze zbliżającym się wprowadzeniem smart kontraktów analitycy spodziewają się, że ten dystans może w przyszłości ulec skróceniu.
„Blochchain duchów”?
W przeszłości krytycy krytykowali Cardano i oskarżali go o to, że jest łańcuchem duchów.
Dyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz, powiedział, że wg jego wiedzy programiści unikają platformy Cardano.
Not true. I spoke to twenty of the smartest people I know in the space, and zero of them saw cardano having traction with devs.
— Mike Novogratz (@novogratz) August 15, 2021
W odpowiedzi na powyższe, dyrektor generalny IOG Charles Hoskinson zaprosił społeczność do sprawdzania co 15 sierpnia (dzień, w którym Novogratz opublikował swój komentarz) aktywności Cardano i porównania liczby projektów działających w sieci.
Here I can fix this statement for you Mike: "I've spoken to twenty of the smartest bankers I know in the space, and zero of them saw cryptocurrencies having any traction" 🙂 we all heard that one
— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) August 15, 2021
Let's come back to his tweet every year. We'll call August 15th, Mike check-in day https://t.co/sax18Fe7XX
Komentując wydarzenia w ekosystemie Cardano, Tim Harrison, dyrektor ds. Komunikacji IOG, skorzystał z okazji, aby wypowiedzieć się na temat poziomu ambicji w odniesieniu do tegotego, co firma stara się osiągnąć. Zaznaczył, że niewielu zna skalę tego, co dzieje się w tle:
„Myślę, że to, czego wielu ludzi nie rozumie w #Cardano, to sama skala naszych ambicji. I nasza absolutna determinacja, aby tak się stało. Ale ci, którzy wiedzą, to wiedzą”.
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.