Administracja Bidena miażdży kryptowaluty. „To czysta spekulacja”

Administracja prezydenta Joa Bidena opublikowała raport ekonomiczny, w którym krytycznie odniosła się do kryptowalut. Według niego te nie są skuteczną alternatywą dla pieniądza suwerennego, takiego jak dolar amerykański. Zostały też nazwane „spekulacyjnymi instrumentami inwestycyjnymi”. Administracja wyraża również obawy związane z ryzykiem regulacyjnym oraz możliwościami nielegalnego wykorzystania kryptowalut.

Wspomniany raport rzecz jasna nie odnosi się wyłącznie do aktywów cyfrowych. Ponad 500-stronicowa księga opowiada między innymi o wojnie na Ukrainie, epidemii, infrastrukturze czy statystykach zatrudnienia w USA. Dopiero na stronie 239 raport zagłębia się w bitcoiny i inne kryptowaluty, poddając próbie twierdzenia ich zwolenników, by następnie próbować je dyskredytować.

Raport podkreśla, że kryptowaluty są aktywami zbyt zmiennymi, aby spełniały podstawowe funkcje pieniądza, takie jak środek wymiany czy utrzymywanie wartości. Według administracji są one ograniczone w akceptacji i nie spełniają podstawowych zasad. Podkreślane jest również, że ryzyko regulacyjne i nielegalne wykorzystanie kryptowalut stanowi poważne zagrożenie.

W raporcie podano również przykład implozji sieci Terra, co stanowi poważne zagrożenie dla stabilności finansowej. Administracja podkreśla, że DLT, choć jest znaczącym osiągnięciem w informatyce, to ekonomiczne korzyści z jego wykorzystania są ograniczone.

Raport spotkał się z reakcją społeczności krypto na całym świecie. Wiele osób uważa, że jest zbyt pesymistyczny. Jednakże są też i tacy, którzy podzielają obawy administracji Bidena i uważają, że kryptowaluty są zbyt ryzykowne i wręcz niebezpieczne dla inwestorów.

Może Cię zainteresować: Kryptowaluty jak… narkotyki? Znany europoseł chce ich zakazać

Kryptowaluty wymagają regulacji

Jednym z najważniejszych poruszonych przez administrację Bidena są stablecoiny. W raporcie podkreślono że te, oparte na kryptowalutach, mogą stanowić poważne zagrożenie dla stabilności finansowej. Powód? Nie stoją na solidnych podstawach i nie spełniają wymagań regulacyjnych.

Ponadto wyrazili obawy odnośnie DeFi, czyli zdecentralizowanym protokołom finansowym. Według raportu, to stanowi poważne zagrożenie dla inwestorów i może powodować niebezpieczne sytuacje, takie jak stosowanie przesadzonych dźwigni finansowych. Administracja podkreśla, że DeFi powinno działać zgodnie z istniejącymi przepisami i zasadami, aby zapewnić ochronę inwestorom.

Raport ekonomiczny administracji Bidena wywołał wiele kontrowersji i debat w społeczności krypto na całym świecie. Jednakże, nie da się zaprzeczyć, że rynek krypto nadal stanowi poważne wyzwanie dla regulacji i ochrony inwestorów. Raport sugeruje, że regulacja rynku krypto jest niezbędna, aby zapobiec nielegalnemu wykorzystaniu kryptowalut i zabezpieczyć inwestorów przed ryzykiem i stratami.

Zobacz również:

BitcoinJoe BidenKryptowalutyStablecoinUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz