5 kryptowalut, które warto kupić i trzymać w portfelu

Pod koniec ubiegłego miesiąca obserwowaliśmy, jak cena bitcoina przebiła dotychczasowe, rekordowe szczyty. Zobacz 5 altcoinów, których przyszłoroczne price action może być w stanie przyprawić Cię o podobny, a może nawet większy zawrót głowy.

Chainlink

Projekt ten ma na celu rozwiązanie jednego z najbardziej palących problemów w branży blockchain. Chodzi o wiedzę, w jaki sposób przekazywać dane do łańcucha bloków. Chainlink to sieć wyroczni, której można używać do śledzenia danych płynących ze świata rzeczywistego.

Liczba integracji Chainlink stale rośnie. Od sierpnia, kiedy dodano 76 nowych integracji, ekosystem Chainlink po prostu eksplodował. We wrześniu dodano 84 dkolejnych integracji , w tym partnerstwo z Cardano w celu zintegrowania ich Oracle z feedem proof of reserve Chainlinka.

Wyrocznie poprawiają użyteczność łańcuchów bloków, zapewniając niezawodne sposoby przechowywania smart kontraktów po spełnieniu określonych warunków. Smart kontrakty mogą być od teraz wykorzystywane do przeprowadzania transakcji za pomocą dowolnego systemu płatności lub sieci finansowych.

Dzięki temu smart kontrakty są w stanie poprawić bezpieczeństwo i dokładność informacji. Chainlink działa jako punkt połączenia dla Bitcoin, Ethereum, instytucji finansowych oraz innych systemów płatności. Jego głównym celem jest bycie platformą, która może to wszystko połączyć, nie wspominając o tym, że mają również partnerstwa z Oracle, Google Cloud i Swift. To tylko kilka powodów, dla których warto zainteresować się Chainlink.

Vechain

Vechain znalazł się ostatnio na celowników krytyków głównie dlatego, że jego cena spada. W tym zestawieniu nie omawiamy jednak coinów, na których zarobek będzie łatwy i szybki. Przeglądamy funadamenty, które maja stać się bazą dalszego rozwoju i przekonać Cię, że dany projekt ma do zaoferowania rozwiązanie, które jest w stanie „zmienić” a przynajmniej „usprawnić” pewne procesy. Vechain nawiązał niedawno współpracę z największą na świecie firmą logistyczną, DHL w zakresie, między innymi, emisji NFT.

To dość duża sprawa, ponieważ Vechain zajmuje się wszystkim, co wiąże się z logistyką. Dzięki zastosowaniu technologii łańcucha bloków, pomagają wnieść do tej branży transparentność. Gwoli uściślenia, chodzi o DHL China, więc wciąż się rozwijają.

VeChain to platforma blockchain zaprojektowana w celu usprawnienia zarządzania łańcuchem dostaw i procesów biznesowych. Jej celem jest usprawnienie tych procesów i przepływu informacji w złożonych łańcuchach dostaw dzięki wykorzystaniu technologii rozproszonych rejestrów (DLT).

Vechain ma dwa tokeny: VeChain Token (VET) i VeChainThor Energy (VTHO). Pierwszy używany jest do przesyłania wartości w sieci VeChain, a drugi jako gas do procesowania transakcji.

W whitepaperze VeChain stwierdza się, że jego celem jest „zbudowanie rozproszonej platformy ekosystemu biznesowego, która umożliwi przejrzysty przepływ informacji, wydajną współpracę i szybkie transfery wartości” w procesach biznesowych.

Technologia blockchain może rozwiązać „asymetryczny problem informacyjny i pozwolić właścicielowi danych na wzmocnienie pozycji ich właściciela”. Platforma VeChain zakłada, że zapewnia 360-stopniowy widok niezbędnych informacji związanych z produktem i jego procesami biznesowymi – takimi jak przechowywanie, transport i dostawa – upoważnionym interesariuszom i zapewnia większą przejrzystość rynku.

Platforma może służyć do śledzenia jakości, autentyczności, temperatury przechowywania produktów w środkach transportu i dostawy od zakładu produkcyjnego do klienta końcowego.

Aby osiągnąć ten cel, VeChain wykorzystuje inteligentne chipy lub znaczniki i czujniki identyfikacji radiowej (RFID), które przesyłają kluczowe informacje do sieci blockchain, do których uprawnieni interesariusze mają dostęp w czasie rzeczywistym. Zastosowanie czujników oznacza, że ​​wszystkie parametry związane z produktem mogą być stale monitorowane, a ewentualne problemy mogą być przekazywane z powrotem do odpowiednich interesariuszy. Producenci i klienci są informowani, jeśli pakiet leku jest przechowywany poza określonym zakresem temperatur, co pozwala na ulepszenie usług i lepszą kontrolę jakości.

Elrond

W ciągu ostatnich 12 miesięcy cena EGLD wzrosła o blisko 4200%. W chwili przygotowywania niniejszego zestawienia, kurs kryptowaluty utrzymuje się na poziomie 316 USD:

Elrond jest dobrze znanym projektem kryptowalutowym, który zapewnia skalowalną, szybką i bezpieczną platformę blockchain dla aplikacji rozproszonych.

W porównaniu z innymi platformami smart kontraktów, Elrond został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu łączności na wysokim poziomie i szybkiej realizacji zapytań. Elrond ma również pierwszy blockchain, który zaimplementował metodę prawdziwego skrócenia stanu, która wykorzystuje bezpieczny proof of stake – mechanizm konsensusu umożliwiający zwiększoną skalowalność i energooszczędną sieć. Technologia Elrond sprawia, że działanie sieci ​​jest to super szybkie i bezpieczne. Platforma realizacji smart kontraktów Elrond może przetwarzać do 15 000 transakcji na sekundę. EGLD służy do wnoszenia opłat sieciowych, nagradzania weryfikatorów sieci oraz do stakingu.

Cardano

Pomimo niedawnego wprowadzenia smart kontraktów, Cardano nadal każe nam czekać…

Komercyjne ramię Fundacji Cardano ogłosiło 100 milionów dolarów inwestycji Emurgo w projekty ukierunkowane na Cardano i poczyniło znaczące inwestycje w Afryce. Afryka udowodniła, że jest idealnym miejscem dla wprowadzania innowacyjnej technologii kryptowalut.

Cardano ma wiele zdecentralizowanych aplikacji. Korzystają z rynku NFT. Aplikacje zwiększą popyt na ADA. Cena Cardano wzrosła od początku roku o prawie 11%. Co będzie dalej? Zostaw komentarz, co sądzisz na temat przyszłości Cardano. Tymczasem…

Ethereum

Ostatnim altcoinem w tym zestawieniu, którego cena najpewniej eksploduje w przyszłym roku, jest Ethereum. Powodem, dla miałoby do tego dojść, jest ostateczny merge, który zakończy wieloletni przejścia Ethereum na model konsensusu proof of stake. Zgodnie z zapowiedziami developerów, fuzja do Ethereum 2.0 odbędzie się między majem a czerwcem 2022 roku.

Kod powinien być gotowy w lutym 2022 r., a sam merge powinien zostać przeprowadzony w czerwcu 2022 r.

Nie zapominajmy o tym, że to właśnie Ethereum ma największy udział w rynku NFT. To właśnie na tym blockchanie hostowana jest większość projektów tego rodzaju.

W 2020 roku na Open Sea obrócono 21 milionów dolarów. Dla porównania, tylko w ciągu dwóch pierwszych dni sierpnia tego roku, wolumen obrotu na tej platformie wyniósł 95 milionów dolarów:

Dodajmy, że od czasu wprowadzenia EIP-1559, w sieci Ethereum spalono ETH warte łącznie ponad 2 miliardy dolarów, a emisja ETH zaczęła być deflacyjna. Przejście na PoS zwiększy również skalowalność sieci Ethereum i zmniejszy koszty transakcji, umożliwiając obsługę większej liczby transakcji na sekundę. Ethereum ma ogromny potencjał i nie warto wątpić w to, że cena największego altcoina poszybuje w przyszłym roku pod przysłowiowy „sufit”.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

AltcoinToken
Komentarze (0)
Dodaj komentarz