Kiyosaki „w kółko” o tym samym. Czy z jego najnowszymi wizjami należy się zgodzić?

Autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” Robert Kiyosaki, ostrzegł, że Airbnb doprowadzi do krachu na rynku nieruchomości.

W swoim najnowszym poście na platformie X, Kiyosaki przewiduje, że problemy, z którymi boryka się firma Airbnb, mogą doprowadzić do kryzysu na rynku nieruchomości.

https://twitter.com/theRealKiyosaki/status/169934093097985657

Zakup mieszkania

Zdaniem Kiyosakiego kryzys jest najlepszym czasem na wzbogacenie się. Jak zaznaczył, osoby poszukujące nowego domu lub nieruchomości na wynajem mogą mieć teraz okazję na znalezienie korzystnych ofert. „Szczęśliwe dni są tuż za rogiem” – dodał.

Dodajmy, że autor książek motywacyjnych od dłuższego czasu ostrzegał przed krachem na rynku nieruchomości. W czerwcu Kiyosaki oznajmił, że rynek ten znajduje się na skraju największego krachu w historii. Zaznaczył też, że będzie to zjawisko dużo gorsze niż kryzys finansowy z 2008 roku. „Może być znacznie gorzej w związku z nadchodzącą recesją i nadmiarem oszczędności, które wkrótce wyschną” – przyznał.

Należy w tym miejscu wyjaśnić, że firma Airbnb, która zajmuje się krótko- i długoterminowym wynajmem nieruchomości, doświadczyła w ostatnim czasie czegoś, co niektórzy określili mianem „apokalipsy”. Chodzi o nowe nowojorskie prawo, które znacznie ogranicza działalność biznesową firmy.

Zobacz też: Poczta Polska w tarapatach. Gigant wyprzedaje nieruchomości

Kiyosaki: „Wybierajcie edukację przez internet”

W innym, opublikowanym na X wpisie, Kiyosaki zwraca uwagę na problemy, jakie w ostatnich latach można zauważyć w szkolnictwie. „Nie ma nic ważniejszego w życiu niż edukacja. Tragiczne jest to, że szkoły zaczęły drożeć i kosztować więcej niż są warte, pozostawiając miliony długów z tytułu kredytów studenckich. (…) Najlepsi nauczyciele (są – przyp. red.) na You Tube za darmo. Teraz Twoim najważniejszym zadaniem jest znalezienie najlepszych nauczycieli dla siebie” – mobilizuje do działania przedsiębiorca.

Może Cię zainteresować:

edukacjaKryzysNieruchomościRobert Kiyosaki
Komentarze (0)
Dodaj komentarz