Znany inwestor i autor bestsellerowej książki o finansach osobistych „Bogaty ojciec, biedny ojciec” Robert Kiyosaki po raz kolejny wezwał do gotowości na wypadek, jak to określił, „gigantycznego załamania rynku”. Co tym razem zakomunikował popularny biznesmen?
Robert Kiyosaki wieszczy kolejny wielki kryzys
W poście X (dawniej na Twitterze) z 1 grudnia Kiyosaki ostrzegł przed rychłym załamaniem rynku i możliwością kolejnego Wielkiego Kryzysu. Jednocześnie zasugerowała, w jaki sposób można się zabezpieczyć przed ewentualnym kryzysem. Jego zdaniem, kupowanie złota, srebra i Bitcoina (BTC) jest najlepszą obroną przed potencjalnym załamaniem.
Kiyosaki wskazał również, co według niego zwiastuje kolejny kryzys. Jak sądzi autor, winne są „pionki”, które kierują Białym Domem, Departamentem Skarbu USA i Fed. We wpisie na X możemy przeczytać: Obawiam się, że nadchodzi gigantyczne załamanie rynku, ponieważ trzy pionki kierują Białym Domem, Departamentem Skarbu USA i Fed. Możliwy następny Wielki Kryzys. Prawdopodobnie wojna. Dla milionów nadchodzą naprawdę ciężkie czasy.
Zobacz też: Solana szykuje się do odbicia. Skok w górę, czy „na główkę”?
Jak uchronić się przed kryzysem?
W swoim wpisie Robert Kiyosaki wskazał również, w jaki sposób można przeciwdziałać skutkom kryzysu: Dla tych, którzy mają właściwe nastawienie i są przygotowani, następny Wielki Kryzys będzie najlepszym okresem w ich życiu. Proszę przygotuj się. Proszę zadbaj o siebie. Kupuj złoto, srebro, Bitcoin. Dla osób, które śledzą poczynania biznesmena, takie rady nie powinny być zaskoczeniem. Kiyosaki dał się poznać jako krytyk konwencjonalnego podejścia do finansów i zwolennik edukacji finansowej.
Jego najnowsze ostrzeżenie i rady dotyczące radzenia sobie z wyzwaniami ewentualnego Wielkiego Kryzysu są powtórzeniem jego poprzednich wypowiedzi, w którym opowiadał się za trzema klasami aktywów. Kiyosaki przestrzegał przed gromadzeniem tradycyjnych produktów inwestycyjnych, które według niego są bezwartościowe. Należą do nich pieniądz papierowy, akcje, obligacje, fundusze wspólnego inwestowania i fundusze giełdowe (ETF).
Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Może Cię zainteresować: