Solana szykuje się do odbicia. Skok w górę, czy „na główkę”?

Co dalej? To pytanie dotyczy właściwie wszystkich kryptowalut, które po październikowych wzrostach znalazły się w stagnacji. Nie inaczej jest w przypadku Solany. SOL oscyluje wokół 60 USD, ale nie jest pewne czy uda się go wyraźnie przełamać. Co na ten temat mówią najnowsze prognozy?

Solana bliska korekty, ale w którą stronę?

Trwająca korekta ceny monety Solana znalazła odpowiednie wsparcie na poziomie 51,4 USD. W ciągu ostatnich dwóch tygodni cena odbiła się dwukrotnie od tego poziomu. Zdaniem analityków, oznacza to kontynuację akumulacji przez kupujących podczas spadków na rynku, co często wiąże się z silnym ożywieniem na rynku. W ciągu dwóch tygodni cena tokena wzrosła o 17,68% i obecnie wynosi około 60 dolarów.

Zdaniem analityków „coingape, kontynuacja zakupów może potencjalnie podnieść cenę SOL o 11%, by ponownie przetestować ostatni szczyt wynoszący 67,3 USD. Jeśli uda się przełamać tę barierę, może nastąpić wzrost o 16% do 78,2 USD.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy cena SOL wykazywała znaczny wzrost podczas wzrostów w październiku i listopadzie, w przeciwieństwie do stopniowego wzrostu ceny Bitcoina. Choć ten szybki wzrost wydaje się obiecujący, inwestorzy niechętni do ryzyka mogą wpaść w panikę podczas sporadycznych korekt. W takim wypadku, analitycy nie wykluczają, że możemy zobaczyć korektę w dół, która może obniżyć kurs do 42,75 USD.

Zobacz też: Solana ponownie wystrzeli? Na to warto zwrócić uwagę

Co na to inni?

Analitycy „Cointelegraph” zwracają uwagę, że Solana odbiła się od 20-dniowej średniej kroczącej EMA (54,71 USD) 28 listopada. Według podtrzymuje to pozytywne nastroje. Jak prognozuje portal, byki będą próbowały wypchnąć cenę powyżej bezpośredniego oporu na poziomie 62,10 USD. Jeśli im się to uda, SOL może wspiąć się na poziom 68 USD. Kluczowym wsparciem na minusie pozostaje poziom 51 USD. Wybicie i zamknięcie poniżej tego poziomu może rozpocząć głębszą korektę w kierunku 50-dniowej SMA (42,25 USD). Zatem w tym punkcie analitycy są dość zgodni.

Większość kryptowalut znajduje się w podobnym punkcie stagnacji i wiele czynników może zadecydować o dalszych ruchach. Wszyscy oczekują, że październikowa hossa będzie kontynuowana, ale jak widać, nie jest to przesądzone.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

altcoinycena SolanykorektaprognozySolanasolana kurs
Komentarze (0)
Dodaj komentarz