W 2 dni 'szaleniec’ rozmnożył 70 tys. USD do 1,2 mln USD. Co zrobił i jak zainwestował?

W ostatnich 2 dniach akcje GameStop wzrosły o szalone 50%. Profil 'unusual whales’ na X poinformował o tajemniczym traderze, który 'cudownie’ obrócił 70 tys. USD w 1,28 mln USD na akcjach spółki ulubionej przez Reddit. Przewrotnie nazwaliśmy go szalonym. Ale z perspektywy czasu nie mamy pewności, czy nie trafniejsz byłoby określić go raczej 'dobrze poinformowanym’. Przez trzy ostatnie piątki tajemniczy 'ktoś’ zaczął celować w opcje call po 20 USD w piątek. Wieloryb zainwestował około 70 tys. USD, nabywając opcje po $0,11. Wyszedł z pozycji po cenie 1,71 USD, za około 1,28 mln USD. Łącznie dało to 1400% zwrot. Dziś trader 'spuścił torby’ na rozgrzany tłum. Akcje GME notują dzisiaj blisko 10% spadki.

Wczoraj akcje rosły o 12.5% przy wysokim wolumenie obrotów, na fali z wtorkowej. sesji. Dlaczego? Po pierwsze ożywienie na rynkach pobudziło apetyt na zakłady spekulacyjne i aktywa ryzyka. Wczoraj akcje były najgorętszymi walorami na giełdzie nowojorskiej. We wtorek GameStop odnotowało największy jednodniowy wzrost procentowy od ośmiu miesięcy. Bez istotnych wiadomości uzasadniających wzrost. AMC nie zdołało dorównać GME, rosło wówczas niespełna 5%. Według niektórych akcje czeka potężna zmienność 6 grudnia, gdy przedstawi wyniki za III kwartał roku. A może Wall Street znów oszaleje na punkcie GameStop bez wyraźnego powodu?

Historia bez happy endu?

Dane ze stocktwits.com sugerowały, że walory obu spekulacyjnych spółek GME&AMC były najczęściej komentowane wśród traderów detalicznych. Inwestorzy instytucjonalni nie mają złudzeń. GME to karuzela, napędzana chciwością. Nie musi być żadnych fundamentów, które uzasadniają szalone zmiany cenowe tych walorów. wystarczy iskra, która pada na rozgrzany tłum.Swissquote Bank wskazał, że optymizm rynkowy, do którego dołącza grupa detalicznych ryzykantów 'to ostateczny sygnał, że rajd jest just przesadzony’. W całym 2023 roku akcje GME spadły o 27% wobec 80% spadków AMC Entertainments. Wskaźnik put/call ratio dla otwartych pozycji na GME wynosi 0,45 podkreślając bycze oczekiwania wobec dalszej akcji cenowej. Kolejni chciwi wejdą 'all in’?

Może Cię zainteresuje:

AkcjegamestopRedditUSAWall Street
Komentarze (0)
Dodaj komentarz