Nowe chipy dla górników Bitcoin od Intela w akcji – Czym jest Intel Blockscale ? Raport HIVE.  

Czym jest Intel Blockscale ?

Od jakiegoś czasu jest już dostępna nowa generacja układów ASIC od Intel pod nazwą Intel® Blockscale™ ASIC. Producent na stronie głównej deklaruje:

Górnictwo kryptowalut coraz częściej wymaga niestandardowych rozwiązań, aby spełnić moc, wydajność i inne unikalne wymagania.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w zakresie zoptymalizowanych funkcji mieszania, firma Intel dostarcza Intel® Blockscale™ ASIC, akcelerator sprzętowy SHA-256 (Secure Hash Algorithm-256) dla aplikacji konsensusu typu blockchain.

Zoptymalizowany pod kątem energooszczędnego mieszania, akcelerator umożliwia niestandardowe wydobywanie kryptowalut, obniżając w ten sposób całkowity koszt posiadania, umożliwiając dostosowanie projektów systemów do wymagań użytkowników końcowych.

Jakie są funkcje nowych układów od Intela ?

Układy Intel Blockscale ASIC są tworzone z myślą o wymagającym środowisku kopania kryptowalut. Każdy ASIC jest wyposażony w czujnik temperatury i napięcia. Jednostka może pracować na różnych prędkościach, co umożliwia projektantom systemów zrównoważenie wydajności i efektywności. Interfejs UART ze zmienną szybkością transmisji (maks. 10 Mb/s). Moc wydobycia do 580 GH/s przy zużyciu max 22,7W , efektywność energetyczna do 26 J/TH , temperatury pracy od 50 ⁰C do 85⁰C.

Jak Intel® Blockscale™ ASIC radzi sobie w praktyce ?

Raport firmy górniczej HIVE Blockchain Technologies Ltd. Z 9 stycznia 2023 roku mówi wiele szczegółów na temat działalności Firmy. Spółka w raporcie chwali się produkcją bitcoinów na poziomie 4 752 BTC. Co stanowi wzrost o 18% w stosunku do roku poprzedniego. W raporcie czytamy:

Ponadto HIVE otrzymał i zainstalował 1,423 swoich górników HIVE BuzzMiner Bitcoin, zasilanych przez Intel Blockscale, z całkowitej ilości produkcji 5,800 HIVE BuzzMiners. Te nowej generacji górniki ASIC zastąpią starsze urządzenia wydobywcze ASIC i GPU, aby zwiększyć wydajność wydobycia Bitcoin. (…) Ponadto 987 HIVE BuzzMiners zostało wysłanych do Szwecji i oczekuje się, że dotrą około 15 stycznia. HIVE oczekuje, że wszystkie z 5 800 HIVE BuzzMiners zostaną wyprodukowane, przetestowane i zamontowane do końca stycznia 2023 r.

Firma stawia na rozwój i deklaruje chęć instalacji więcej chipów od Intela. Ta deklaracje wskazuje na zadowolenie z produktu. Na dzień raportu HIVE miała  w swoim skarbcu 2 348 Bitcoinów o wartości rynkowej ponad 38 milionów USD. Ważne jest to dla chipów Intela, że duża firma z branży przetestowała chipy i deklaruje wymianę na nowe ASIC. Układ scalony specyficzny dla aplikacji (ASIC) to specjalny układ scalony dostosowany do określonego zastosowania, w tym przypadku do szukania bloków Bitcoina. Cały raport można znaleźć tutaj:

BitcoinBlockchainintelKryptowalutyMining
Komentarze (0)
Dodaj komentarz