Coinbase ogłasza koniec bezczelnego wzrostu na kryptowalutach. Czy jest się czego obawiać?

Coinbase zwalnia prawie 1000 dodatkowych miejsc pracy

Bessa na rynku kryptowalut dotyka wszystkich zaangażowanych w niego podmiotów. Nawet największy giełdy nie mogą czuć się bezpieczne, co dobitnie pokazał nam niedawno przykład bankructwa FTX. Teraz Coinbase informuje o zamiarze zwolnienia 1000 pracowników. Jest to oczywiście następstwo kiepskiej sytuacji całej branży. Rynek krypto stracił prawie 2,1 biliona dolarów w porównaniu do rekordowego poziomu 3 bilionów USD osiągniętego w listopadzie 2021 roku. Według popularnej strony analitycznej CoinGecko, rynek jest obecnie wart około 886 miliardów dolarów. Bitcoin, czyli najpopularniejszy zasób cyfrowy, stracił natomiast ok. 75% swojej wartości w porównaniu do ATH na poziomie ~69 tysięcy dolarów z 10 listopada wspomnianego wcześniej roku. W momencie pisania tego artykułu cena BTC oscyluje natomiast w okolicach 17 tysięcy za sztukę.

Nieufność problemem branży krypto – czy to skutecznie uniemożliwi szaleńcze wzrosty?

Głównym problemem, który pojawił się wśród opinii publicznej po „bezczelnych” wzrostach licznych kryptowalut i tokenów w roku 2021 jest nieufność. Młoda branża usług finansowych mierzy się dziś z łatką „scamu”, niepewności i ponadprzeciętnej zmienności. Swoją cegiełkę do tego wszystkiego przyłożyły oczywiście liczne skandale, również upadłościowe, jak chociażby głośne sprawy bankructwa FTX czy ekosystemu Luna. W maju ubiegłego roku mogliśmy bowiem obserwować praktycznie stu procentową utratę wartości tokena Luna i stablecoina UST, co spowodowało rzecz jasna miliardy dolarów strat dla inwestorów detalicznych. Ale co gorsza, w podobnej sytuacji znaleźli się także inwestorzy instytucjonalni, i to o ich przychylność w kontekście globalnej adopcji martwi się dziś branża krypto.

Sprawdź także: BlockFi nie wycofał żadnych kryptowalut od października

Coinbase redukuje zatrudnienie. Huobi wzbudziło niepokój usuwając 20% miejsc pracy

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o ogromnym niepokoju jaki wylał się na między innymi token TRX, po tym jak znana chińska giełda kryptowalut Huobi, ogłosiła że redukuje zatrudnienie aż o 1/5. Teraz na podobny krok zdecydował się jeszcze większy gigant czyli amerykańska firma Coinbase. Spółka zwolni w najbliższym czasie około 950 miejsc pracy. „Musimy upewnić się, że mamy odpowiednią efektywność operacyjną, aby przetrwać spadki na rynku kryptograficznym i wykorzystać możliwości, które mogą się pojawić” – powiedział dyrektor generalny Brian Armstrong w poście na blogu z 10 stycznia. Jak na tą informację zareaguje i tak już niespokojny od dłuższego czasu rynek kryptowalut? Czy Coinbase przyczyni się do kolejnych wielkich spadków? Na te pytania być może już niebawem uzyskamy odpowiedzi.

Może spodoba Ci się także

Coinbasegiełdy kryptowalutkrachKryptowalutypracownicyUSAZwolnienia
Komentarze (0)
Dodaj komentarz