BlockFi nie wycofał żadnych kryptowalut od października

Kierownictwo BlockFi nie wycofało żadnych własnych kryptowalut z platformy od października

Kierownictwo zbankrutowanego pożyczkodawcy kryptograficznego BlockFi nie wycofało żadnych własnych kryptowalut zamkniętych na platformie od października. Stwierdził tak prawnik reprezentujący wspomnianą firmę na rozprawie upadłościowej. Słowa te były skierowane w poniedziałek do amerykańskiego sądu upadłościowego dla okręgu New Jersey. W wypowiedzi padły także porównania do innego znanego bankruta oferującego w przeszłości pożyczki, czyli Celsius. Przypomnijmy, że BlockFi to jedna z ofiar upadku giełdy FTX. Platforma ogłosiła koniec działalności w listopadzie ubiegłego roku.

Prawnik BlockFi dostarcza nowych informacji w sprawie

Joshua Sussberg, partner w kancelarii prawnej Kirkland & Ellis i przedstawiciel BlockFi, podczas drugiej rozprawy w postępowaniu upadłościowym firmy na podstawie rozdziału 11, wypowiedział się między innymi w taki sposób: „Myślę, że ważnym wnioskiem jest to, że nie było sytuacji, w której osoby z wewnątrz wyciągały pieniądze z platformy w przeddzień lub w pobliżu tego okresu bankructwa… Więc to nie jest przypadek Celsiusa, w którym kierownictwo wydobywało wartość w przeddzień upadłości”. Ta wypowiedź jest niezwykle intrygująca bowiem wspomniana kancelaria prawna reprezentuje także Celsiusa w ich rozprawie upadłościowej! Stąd też pojawiają się wątpliwości czy przytoczona wypowiedź jednego z prawników nie zadziała w przyszłości na szkodę innego klienta jakim jest upadły pożyczkodawca Celsius.

Sprawdź też: SuperRare zwalnia 30% personelu – kryzys dla NFT

BlockFi planuje złożyć w środę oświadczenie finansowe wraz z aktywami i pasywami

W najbliższą środę ma dojść do złożenia oświadczenia finansowego przez bankruta BlockFi, w którym zawarte zostaną zarówno aktywa jak i pasywa. Wkrótce po pierwszej rozprawie w listopadzie spółka rozpoczęła proces sprzedaży i kontaktowała się ze „106 potencjalnymi nabywcami krajowymi i międzynarodowymi na część lub całość firmy” – jak wskazał Sussberg. Firma planuje teraz zwrócić się do sądu o zatwierdzenie procedur przetargowych na rozprawie zaplanowanej na dzień 30 stycznia. Prawnik wskazał również na około 15 milionów dolarów wypłat dokonanych przez pięciu członków zespołu zarządzającego, w tym 6 mln. USD przez CEO Zaca Prince’a, które zostały sklasyfikowane jako „płatność z tytułu ugody sądowej” lub płatności podatkowe realizowane przez kierownictwo. Żaden członek zespołu zarządzającego BlockFi nie wycofał natomiast żadnej kryptowaluty z platformy po 14 października i żaden z nich nie dokonał wypłaty większej niż 0,2 BTC po 17 sierpnia – to również słowa i zapewnienia Sussberga.

Może spodoba Ci się także

BankructwoBezpieczeństwoblockfikryptoKryptowalutysądUSA
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
  • gate.io

    Reading your article helped me a lot and I agree with you. But I still have some doubts, can you clarify for me? I’ll keep an eye out for your answers.