Przegląd rynku byka – Stokarz Czyta Rynek #60

W tym tygodniu zabiorę czytelników w podróż, prezentując kompleksowy przegląd rynku byka w kryptowalutach. Być może zdarzyło Wam się w ostatnich tygodniach spoglądać na wykresy i przecierać oczy ze zdumienia. Kryptowaluty takie jak Polkadot (DOT), SOL, czy LEND nie dawały inwestorom wytchnienia, osiągając nowe, historyczne maksima cenowe.

Trend wzrostowy na rynku kryptowalut trwa w najlepsze, wraz ze światowymi indeksami pnącymi się ku górze. DeFi staje się tak modne i lukratywne, że niedługo będzie o nim pisał Forbes, a licealiści zamiast szlifować rzuty do kosza, chcąc zaimponować dziewczynom, będą uczyli się pisać smart kontrakty w natywnym języku deweloperskim Ethereum – Solidity.

Co może być jednak zaskakujące, pomimo ogólnego, pozytywnego sentymentu, nie wszystkie kryptowaluty szczerzą się do nas na zielono. Niektóre nawet, w geście naburmuszenia i obrazy, stoją w miejscu lub delikatnie spadają. Żywe skamieliny zamieszkujące szczytowe miejsca w rankingu coinów, wymieniwszy zaledwie kilka: BCH, LTC, BSV, XRP, powoli ustępują nowym kryptowalutom, będącym na czele pozytywnych narracji sprawujących rządy na rynku krypto.

Jeśli nieszczególnie masz czas do śledzenia tysięcy drobnych kawałków informacji o świecie krypto każdego dnia, a zagadnienia takie jak EIP 1559 nie do końca są w zasięgu twojej wiedzy i rzeczywiście jesteś tutaj, aby zarobić nieco grosza na chleb, dobrze trafiłeś. Zaczynajmy więc cotygodniowy przegląd rynku byka!

Ps. Nie wszystkie transakcje, którymi dzielę się ze społecznością są dostępne za pośrednictwem artykułów. Po więcej analiz, szybszych zagrań i pseudo-błyskotliwych myśli wpadnij do grupy BitHuba w aplikacji Telegram. Osiągnąwszy 1,000 użytkowników organizujemy konkurs z ciekawymi nagrodami, zatem warto tam być!

Przegląd rynku byka – analiza techniczna Bitcoina i Ethereum

Zachowanie kursu Bitcoina w ostatnich dniach określić można jako powolne. Systematyczne wykorzystanie strategii generowania yieldu poprzez sprzedaż opcji na BTC przez coraz to liczniejsze fundusze, a także zwiększenie się płynności rynku kontraktów terminowych sprawiły, że kurs Bitcoina wykazuje się mniejszą zmiennością.

Król cyfrowych monet nadal pozostaje liderem i nie widzę scenariuszu, w którym ulega to zmianie. Niemniej, jeśli jesteśmy traderami szukającymi najlepszych zwrotów i ruchów kursów, aby móc łapać jak najwięcej potencjalnych okazji, głupotą byłoby nie zaangażowanie się w handel altcoinami. Zanim jednak do tego przejdziemy, spójrzmy nieco jak prezentuje się obecnie kurs Bitcoina.

https://www.tradingview.com/x/2fIM9a2A/

Czas i miejsce rozpoczęcia silnego trendu byka na kursie Bitcoina określiłbym jako początek lipca. To właśnie wtedy zaczęła formować się świeca miesięczna, która po 30 dniach zamknęła się ponad wszelkimi punktami oporów miesięcznych (oprócz świecy grudniowej z końca 2017 roku).

Czytałem niegdyś mądre słowa, że trendu nie da się określić, dopóki takowy już się nie zakończy. Jako traderzy jednak musimy podejmować i kalkulować ryzyko związane z jego potencjalną kontynuacją bądź zmianą w czasie rzeczywistym. Dla mnie trend wzrostowy na kursie Bitcoina trwać będzie tak długo, dopóki kurs nie spadnie poniżej białej linii – czyli otwarcia świecy miesięczne, która przebiła opory na interwale miesięcznym.

Dynamikę tej świecy w piękny sposób pokazuje biały prostokąt – impuls wzrostowy był spokojny, ale silny, a retest nastąpił dopiero w następnej świecy. Zastanówmy się teraz, gdzie warto ustawić się do zakupu przysłowiowego dipa.

Bitcoina na interwale tygodniowym i dziennym

https://www.tradingview.com/x/tNaCqE5m/

Przybliżając nieco nasz wykres i skupiając się tym razem na interwale tygodniowym dostrzegamy, że kurs doszedł do ważnej linii oporu. Biorąc pod uwagę cały ruch, który wydarzył się od czasu, gdy Bitcoin znajdował się na cenie $12,500 USD po raz ostatni, a także czas, jaki od niego upłynął, logicznym było zakładać, że na tym poziomie pojawić się mogą sprzedający.

https://www.tradingview.com/x/GgAZCl2e/

Dzieląc obecny zakres cenowy, interesują mnie jedynie jego ekstrema oraz środek. Jak widzimy, top został sprzedany. Świetnie, jednak co dalej? Osobiście stawiam bidy nieco poniżej $11,000 USD – co pokrywa się ze środkiem kanału. Przyjrzyjcie się strzałkom i temu, jak zgrabnie działał opór. W przypadku korekty mamy wysokie prawdopodobieństwo, że poziom ten zadziała jako nowe wsparcie, gdyż nie był jeszcze testowany ani razu.

https://www.tradingview.com/x/DOAUSTFw/

Zaglądając pod płaszcz wykresu i skupiając naszą uwagę na nieco niższych interwałach, możemy zauważyć jak dokładnie reagował kurs w oparciu o poziomy oporu i wsparć. Pierwsza czerwona strzałka – silna reakcja, atak na poziom wsparcia oznaczony na niebiesko (skąd nastąpiła druga fala wzrostowa po wybiciu konsolidacji). Druga strzałka – wybicie poza zakres (fake-out) i momentalne zejście pod. Moim zdaniem, interpretując zachowanie kursu, bykom BTC przyjdzie jeszcze poczekać kilka tygodni, zanim kontynuować będą mogli swoje świętowanie.

https://www.tradingview.com/x/HmPVHXtk/

Oto dwa schematy tego, jak wyglądać mogłaby potencjalna re-akumulacja. Rysunek powyżej zrobiony jest na podstawie analizy wykresu, natomiast poniższy to fraktal z zakresu $9-10k.

https://www.tradingview.com/x/nYqSsKeI/
https://www.tradingview.com/x/ctTrqu18/

Nie zdziwiłbym się, gdyby podobny dalszy spadek zmienności towarzyszył nam przez jeszcze kilka tygodni, podczas gdy dominacja BTC spadałaby, a altsezon trwał w najlepsze. Jeśli tak – zdecydowanie chcesz trejdować altcoinami, gdyż to one zaoferują najlepsze zyski. Kiedy natomiast chciałbyś przejść z altów do BTC? Otóż na wykresie zaznaczyłem dwa pola – białe i zielone. Powołując się na fraktal (który stanowi tylko przybliżenie potencjalnej strategii zarządzania naszym portfolio), część swoich altów chciałbyś zdumpować do BTC w miejscu białego prostokąta, a resztę jeśli otrzymamy ekspansję do szczytu kanału (na zielono).

Dlaczego? Ponieważ silnie rosnący BTC to spadające altcoiny na parach do Bitcoina. A w końcu jesteśmy tutaj po to, aby generować jak najwięcej zysku, a nie bawić się w trzymanie bagów altów i sentymenty.

Analiza techniczna pary ETH/USD oraz ETH/BTC

Ethereum – jeśli nie miałeś jeszcze okazji uczestniczyć w tym ruchu wzrostowym, chciałbyś być kupującym na obu tych liniach – wyższa z nich to podejście agresywne, niższa reprezentuje bardziej zachowawcze wejście w rynek. W obu przypadkach warto sobie odpowiedzieć, jakie ryzyko mogę podjąć (i chcę podjąć), a także jakie są moje cele finansowe.

https://www.tradingview.com/x/kOUcF7Bt/
https://www.tradingview.com/x/9W7b43fv/

ETH na parze do BTC odzwierciedla sentyment rynku – to altcoiny są dziś modne. Ethereum stanie się jeszcze bardziej modne, jeśli poleci na .04 BTC.

https://www.tradingview.com/x/sr4ojGAi/

Przedłużająca się konsolidacja na ETH/BTC byłaby dobrą okazją na powiększenie swoich pozycji przed dalszym (potencjalnym) wzrostem. Zakup? Zielone strzałki wskażą Wam drogę.

Przegląd rynku byka alternatywnych kryptowalut – EOS, LINK, AMPL, BNB oraz inne smakołyki

EOS

https://www.tradingview.com/x/qOvgZQE1/

Na EOS bacznie obserwuję ten długoterminowy kanał. Wielokrotnie dochodziło do jego interakcji z ceną. Tym razem również odbiliśmy właśnie od jego górnego zakresu.

https://www.tradingview.com/x/w368jEP1/
https://www.tradingview.com/x/RwVUY7a3/

Obecnie na parze EOS/USDT znajdujemy się na wsparciu. Wiedząc jednak, że EOS nie należy do czołówki tego altsezonu, zamierzam przyjąć bardziej spokojne podejście i longować wszelkie silne wychylenia poza wsparcie.

FTX i Serum

https://www.tradingview.com/x/vX0BdhFK/

Najważniejszą transakcją tego tygodnia będzie dla mnie longowanie kryptowaluty FTT – tokena giełdy FTX. FTX wielokrotnie potwierdził, że sprawność z jaką wprowadzają nowe, świetne produkty, których rynek pragnie, nie ma sobie równych. Wypuścili również projekt Serum, który docelowo ma być DEXem zbudowanym na blockchainie Solana. SRM będą airdropowane dla posiadaczy FTT. Świetny pretekst do wzrostów!

https://www.tradingview.com/x/LssBQnGP/

Polkadot (DOT) – gdzie przygotować się na zakup?

https://www.tradingview.com/x/ghjQAw2C/

O Polkadot mogliście przeczytać w poprzednim tygodniu. DOT wzrosły z $2.6 USD do ponad $6 USD (maks. $6.8). Całkiem nieźle prawda? Nawet w dzień, w którym wszystkie inne krypto świeciły się na czerwono, Polka robiła po 15-20%. Czekasz na dip? W jego zakupie pomogą Ci narysowane przeze mnie linie wsparcia.

https://www.tradingview.com/x/QZlvUXXq/

Interesuje Cię bardziej agresywne podejście? Czekaj na podobne jak na schemacie price action i longuj w miejscu retestu (żółta strzałka).

LINK, BAND, BNB a także AMPL

https://www.tradingview.com/x/VH43tL3e/

Oddaję modły wielorybom AMPL. Wysłuchajcie moich próśb i wyślijcie ten token do ponad $1 USD.

Z całą powagą, AMPL wygląda na gotowe do wzrostów. Potwierdza to zarówno używany przeze mnie wskaźnik, EMA, a także price action. Target został wyznaczony poprzez narzędzie zniesienia fibonnacciego.

https://www.tradingview.com/x/zBY7pTOr/

Z LINK i BAND mamy krótką piłkę. LINK – stój tam gdzie stoisz, a moim targetem będą punkty zaznaczone krzyżykami na wykresie.

https://www.tradingview.com/x/wytN4SY8/

BAND – zielony scenariusz to coś na co czekam. LONG w miejscach zielonych strzałek.

https://www.tradingview.com/x/iksFISBw/

I na koniec jeszcze coin, na pompowanie którego czekam od ponad miesiąca. BNB w parze do Bitcoina prezentuje się jeszcze lepiej niż moja pozycja na AMPL. Aż sam się zaskoczyłem, że dwa najlepiej wyglądające coiny do wzrostów to tokeny giełdowe – BNB i FTT. Stare porzekadło mówi, że każda kryptowaluta ma swoje 5 minut w altsezonie.

Kończąc ten tydzień, chciałbym Was również zaprosić do przeczytania analizy rynku autorstwa Jurka! Wpadnijcie do niego po więcej AT!

Raz jeszcze zapraszam na grupę Bithuba na Telegramie, gdzie dzielimy się najnowszymi zagraniami, informacjami z pierwszej ręki, analizą techniczną różnych kryptowalut i wiele więcej. To właśnie na czacie pisaliśmy o Polkadot całe tygodnie przez obecnym wzrostem. Nie zapomnijcie również zaprosić swoich znajomych, gdyż na 1,000 użytkowników zorganizujemy konkurs ze świetnymi nagrodami!

Link do ostatnich artykułów z serii:

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

analiza techniczna bitcoinaanaliza techniczna ethereumstokarz czyta rynek 60
Komentarze (0)
Dodaj komentarz