PZU blisko ważnego wsparcia

Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się na europejskich indeksach od spadków. Powodem była weekendowa informacja o przejęciu Credit Suisse przez UBS. Na początku inwestorzy obawiali się, że rozpocznie się paniczna wyprzedaż. Jednak po początkowych spadkach nastąpiła stopniowa poprawa nastrojów. W Polsce bardzo dynamicznie było na akcjach PZU, które początkowo tracił aż 3,7%. Jednak na skutek kontry strony popytowej, byki odrobiły większość strat. PZU zakończyło dzień spadkiem o 0,3%. Poprawa nastrojów w Europie miała przełożenie na główne indeksy zakończył dzień na plusie:

  • DAX:+1,12%
  • CAC40:+1,27%
  • FTSE100:+0,93%

Na amerykańskiej giełdzie również zagościły wzrosty. W przypadku, niektórych z nich nastąpiły przebicia istotnych oporów. Na warsztat weźmiemy także spółkę Apple.

PZU – szarża popytu ratuje sytuację

PZU jest to ubezpieczyciel o największe udziały na rynku ubezpieczeń. Jego udziały rynkowe przekroczyły w 2022 roku 27%. Druga na rynku Warta ma stratę ponad 8 punktów procentowych do polskiego ubezpieczyciela. Oprócz tego PZU jest także właścicielem pakietów akcji w takich bankach jak Alior czy Bank Pekao.

W ciągu 10 sesji kurs akcji tego polskiego ubezpieczyciela spadł o kilkanaście procent. Co ciekawe nastąpiło to po ustanowieniu kolejnego szczytu jaki ustanowiła fala wzrostowa zapoczątkowana w październiku 2022 roku. Na początku poniedziałkowej sesji nastąpiło przebicie ważnego wsparcia jakim był dołek z 25 listopada (31,26 zł). Wspomniane wsparcie pękło jak zapałka i otworzyła niedźwiedziom drogę do przetestowania 50% zniesienia fali wzrostowej. Jednak kontra popytu spowodowała powstanie świeczki z dużym cieniem. Jest to bardzo byczy sygnał, który daje szansę na wyprowadzenie wzrostowego odreagowania. Warto jednak pamiętać, że takie długie cienie lubią być testowane.

źródło: TradingView

Apple – najwyżej od września 2022 roku

Poniedziałkowa sesja była bardzo dobra dla akcjonariuszy spółki Apple. Kurs producenta iPhone’ów wzrósł o 1,55% i znalazł się powyżej maksimum z 3 lutego 2023 (157,38$). AAPL wzrósł intraday do poziomu 157,82$, co było najwyższym poziomem od 21 września 2022 roku (158,74$). Jeśli i ten poziom zostanie pokonany, to byki będą miały otwartą drogę do testu górnej linii trendu spadkowego, który jest poprowadzony po szczytach z 4 stycznia 2022 oraz 30 marca 2022 roku. Bardzo ważnym wsparciem jest linia trendu wzrostowego, która jest poprowadzona po dołkach z 5 stycznia 2023 oraz 2 marca 2023 roku. Jego przebicie otworzy przed niedźwiedziami szansę na test dołka z 10 marca (147,61$).

źródło: TradingView

Nota:

Informacje i dane zawarte w niniejszym materiale są udostępniane wyłącznie w celach informacyjnych i edukacyjnych oraz nie mogą stanowić podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Nie należy traktować ich jako rekomendacji inwestowania w jakiekolwiek instrumenty finansowe lub formy doradztwa inwestycyjnego. Bithub.pl nie udziela gwarancji dokładności, aktualności, oraz kompletności niniejszych informacji. Zaleca się przeprowadzenie we własnym zakresie niezależnego przeglądu informacji z niniejszego materiału. Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem.

Analiza TechnicznaAppleSpółki
Komentarze (0)
Dodaj komentarz