Bitcoin kończy kolejną korektę wzrostową? Cena BTC może wkrótce wrócić do spadków

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę najpopularniejszych kryptowalut.

BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – wskutek ostatnich spadków, jego cena ponownie osunęła się w okolice 9400 USD, gdzie już kilka dni temu po raz kolejny pojawiła się reakcja popytowa. Trwające od tego czasu wzrosty nie są jednak zbyt dynamiczne a co za tym idzie, coraz bardziej zaczynają przypominać one jedynie kolejną korektę.

Wykres BTC

Sytuację tą doskonale obrazują notowania na interwale 4-godzinowym, gdzie dostrzeżemy, że w wyniku trwającej od czwartku aprecjacji, cena BTC dotarła jedynie w okolice ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu). Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z linią tendencji spadkowej, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że w jego okolicy być może wkrótce znów pojawi się reakcja podażowa. Gdyby tak się stało i strefa ta zostałaby trwale odrzucona, cena BTC mogłaby ponownie osunąć się w rejon 9400 USD. 

Wykres BTC

ETH/USD – Ethereum

Coraz mniej optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego cena osunęła się w ostatnim czasie poniżej linii tendencji wzrostowej i horyzontalnego wsparcia w wysokości 181 USD. Biorąc pod uwagę, że przez kilka kolejnych dni wybicie to nie zostało zanegowane, coraz bardziej prawdopodobne, że w najbliższym czasie deprecjacja będzie kontynuowana. Jako realny zasięg dla dalszych spadków można by wskazać tu okolice 149 USD, bądź nawet 128 USD.

XRP/USD – Ripple

Coraz bardziej pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ripple, którego cena osunęła się w ostatnim czasie poniżej niezwykle istotnego wsparcia w wysokości 0,26 USD. Póki co, wybicie to jest niewielkie i teoretycznie nawet niezbyt silna reakcja popytowa mogłaby je zanegować. 

Jeżeli jednak reakcja taka się nie pojawi, cena XRP mogłaby osunąć się zdecydowanie niżej. Warto zwrócić bowiem uwagę, że poniżej obecnego poziomu rynek był po raz ostatni w pierwszej połowie grudnia 2017 roku.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Casha zauważymy, że wskutek trwających od drugiej połowy czerwca br. do połowy lipca br. spadków, jego cena osunęła się poniżej 350 USD. W kolejnych tygodniach obserwowaliśmy spokojne wzrosty, które w konsekwencji okazały się jedynie korektą, dzięki której doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Tam jednak znów pojawiła się większa reakcja podażowa. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, cena BCH mogłaby osunąć się nawet w rejon 225 USD.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek wybił dołem z parabolicznego kanału wzrostowego, po czym pokonał również horyzontalne wsparcie pomiędzy 105-110 USD. Dość szybko doszło także do re-testu tej strefy, a w jej okolicy znów pojawiła się reakcja podażowa. Na przestrzeni ostatnich dni, cena LTC osunęła się także poniżej 78 USD. Finalnie pokonana została również bariera pomiędzy 66-68 USD. Okazuje się więc, że cena LTC znalazła się na najniższym poziomie od początku kwietnia br. Jeżeli tylko rynek nie wróci w najbliższym czasie powyżej 68 USD, należałoby się przygotować na możliwość dalszej deprecjacji, dla której realnymi zasięgami wydają się rejony 52 USD, bądź nawet 40 USD.

EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że wskutek niedawnych spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej oraz dwa kolejne, horyzontalne poziomy wsparcia znajdujące się kolejno w rejonie 5,85 USD oraz 4,50 USD i dotarł aż w okolice strefy pomiędzy 3,00-3,20 USD. Na przestrzeni ostatnich dni rynek porusza się w dość wąskiej konsolidacji. Jeżeli tylko okaże się ona korektą i cena EOSa osunie się poniżej 3 USD, docelowo należałoby się przygotować nawet na możliwość przetestowania 1,70 USD.

XLM/USD – Stellar

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Stellara, gdzie zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek osunął się w okolice 0,06 USD. Jest to niezwykle istotne wsparcie, które już w 2017 roku było testowane jako opór. Póki co, nie pojawiła się tu jednak żadna, silna reakcja popytowa mogąca sygnalizować potencjalne odrzucenie tej strefy. Jej trwałe pokonanie mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w rejon 0,0250 USD.

ADA/USD – Cardano

Na notowaniach Cardano zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał istotne wsparcie w wysokości 0,076 USD oraz jeszcze istotniejszą linię tendencji wzrostowej będącą dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego.

Wybicie z tej formacji dołem w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszych spadków i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 0,0357 USD, bądź 0,0280 USD.

TRX/USD – TRON

Coraz bardziej pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego cena osunęła się w ostatnim czasie poniżej kolejnego, horyzontalnego wsparcia tj. 0,0165 USD. Z czysto technicznego punktu widzenia, wybicie to moglibyśmy uznać jako sygnał do dalszej deprecjacji. Spoglądając na lewą stronę wykresu zauważymy natomiast, że jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, cena TRX mogłaby ostatecznie osunąć się nawet w okolice 0,0119 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl, a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Jeśli mam pozycję, która działa przeciwko mnie, uciekam z niej; jeśli idzie w moim kierunku – trzymam ją… Kontrolowanie ryzyka jest najważniejszą rzeczą w tradingu. Jeśli masz tracącą pozycję, sprawia ona, że czujesz się niekomfortowo. Rozwiązanie w tym przypadku jest bardzo proste: Uciekaj z niej, przecież zawsze można wrócić.” – Paul Tudor Jones

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

ADAAnaliza TechnicznaCardanoEOSETHEthereumMoneroStellarTRONXLMXMR
Komentarze (0)
Dodaj komentarz