Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 29.01.2018

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Notowania Bitcoina w dalszym ciągu pozostają w szerokiej konsolidacji pomiędzy 9-13 tys. USD. Od ubiegłego tygodnia obserwujemy jednak spokojny ruch wzrostowy mieszczący się w obrębie kanału co mogłoby doprowadzić do ponownego przetestowania górnego ograniczenia tego boxu. Mimo to, dopóki kurs nie przebije poziomu 13 tys. USD ewentualne dalsze wzrosty i próba pokonania psychologicznego poziomu 20 tys. USD pozostaje jedynie formą życzeniową i nie ma technicznego potwierdzenia na wykresie. Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką dynamikę ostatnich wzrostów, bardziej skłonny byłbym zaryzykować stwierdzenie, że rynek może wybić dołem z obecnej formacji i przetestować po raz kolejny okolice 9200 USD.

Wykres BTC/USD od TradingView

BTC/JPY – Bitcoin

Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY. W tym przypadku trwający od ubiegłego tygodnia ruch nie tworzy kanału wzrostowego lecz klasyczną, horyzontalną konsolidację. Biorąc pod uwagę, ze z technicznego punktu widzenia tego typu ruch jest formą korekty, bardziej prawdopodobne wydaje się ewentualne wybicie dołem i kontynuacja spadków.

Wykres BTC/JPY od TradingView

ETH/USD – Ethereum

Zdecydowanie lepiej niż w przypadku BTC wygląda obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, gdzie po re-teście i odrzuceniu wsparcia w okolicy 850 USD, kurs od ubiegłego tygodnia porusza się na północ.

Wykres ETH/USD od TradingView

Spoglądając na interwał 60-minutowy zauważymy, że pomimo, iż dzisiejszy dzień należał do niedźwiedzi, to na skutek tych spadków doszło jedynie do re-testu pokonanego wczoraj lokalnego oporu (teraz wsparcia), gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów i kto wie, być może nawet ataku na nowe ATH. Za scenariuszem tym przemawia również fakt, iż wspomniane wsparcie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

Wykres ETH/USD od TradingView

ETH/BTC – Ethereum

Zdecydowanie pro-wzrostowy wygląda również obecna sytuacja na notowaniach ETH/BTC. W tym przypadku, na skutek wczorajszej aprecjacji kurs pokonał jeden opór i obecnie testuje kolejny. Jeżeli strefa ta zostanie trwale pokonana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania poziomu 0.15 a więc dotychczasowych maksimów.

Wykres ETH/BTC od TradingView

LTC/USD – Litecoin

W przypadku Litecoina zauważymy, że od ubiegłego tygodnia nic ciekawego się tu nie wydarzyło. W ciągu kilku ostatnich dni kurs poruszał się bokiem i biorąc to pod uwagę oraz uwzględniając niedalekie sąsiedztwo linii trendu spadkowego, w najbliższym czasie spodziewałbym się pogłębienia spadków nawet w okolice 135 USD. Dopóki kurs znajduje się poniżej 211 USD ewentualne wzrosty mogą być jedynie czystą spekulacją bez jakiegokolwiek popracia w analizie technicznej.

Wykres LTC/USD od TradingView

LTC/BTC – Litecoin

Jeszcze mniej zmieniła się obecna sytuacja na notowaniach LTC/BTC, gdzie kurs już od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Obecnie znajdujemy się niejako „w powietrzu”, pomiędzy górnym a dolnym ograniczeniem tej konsolidacji i ciężko nawet jednoznacznie stwierdzić, przetestowania którego z tych poziomów moglibyśmy się spodziewać w najbliższym czasie. Dopóki sytuacja się nie wykrystalizuje i kurs nie wybije w którąkolwiek ze storn, ostrożny byłbym z otwieraniem jakichkolwiek pozycji.

Wykres LTC/BTC od TradingView

DASH/USD – DASH

Mimo, że Dash niemal przez cały tydzień poruszał się w trendzie horyzontalnym, to na skutek tej konsolidacji kurs pokonał juz linię tendencji wzrostowej, którą obecnie re-testujemy od dołu. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. By te mogły być jednak kontynuowane w nieco szerszym horyzoncie czasowym, rynek musiałby jeszcze pokonać wsparcie w okolicy 740 USD będące dolnym ograniczeniem obecnej konsolidacji.

Wykres DASH/USD od TradingView

DASH/BTC – DASH

W przypadku zestawienia z BTC sytuacja nie zmieniła się za bardzo od ubiegłego tygodnia. Kurs w dalszym ciagu oscyluje w okolicy 0.07 WBTC. Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że kurs wielokrotnie testował linię lokalnej tendencji spadkowej, w okolicy której za każdym razem pojawiała się reakcja podażowa. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownych spadków.

Wykres DASH/BTC od TradingView

XEM/USD – NEM

W odróżnieniu do Dasha, na skutek obecnej konsolidacji NEM pokonał linię trendu spadkowego. Mimo to, dopóki kurs nie znajdzie się powyżej 1.20 USD obowiązuje pro-spadkowa sekwencja coraz niższych wierzchołków i dołków i nawet pokonanie linii trendu spadkowego nic tutaj nie zmienia.

Wykres XEM/USD od TradingView

XEM/BTC – NEM

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja notowaniach XEM/BTC, gdzie na skutek ostatniej deprecjacji kurs znalazł się poniżej lokalnego wsparcia (teraz oporu). W tym wypadku spadki mają jednak charakter korekty i bardziej przypominają odreagowanie po niezwykle dynamicznych, grudniowych wzrostach. Mimo to, ciężko jednoznacznie określić jak długo może potrwać ta tendencja oraz jaki może być jej ostateczny zasięg. Niewykluczone, że spadki te dotrą nawet w okolice poziomu 0.00005 BTC.

Wykres XEM/BTC od TradingView

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Inwestor indywidualny powinien działać konsekwentnie jak inwestor, a nie jak spekulant.” – Ben Graham

analizaAnaliza KryptowalutAnaliza Techniczna BitcoinAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoinDashEthereumLitecoinNEM
Komentarze (4)
Dodaj komentarz
 • andi

  witam
  czy mozna prosic o analize neo zachowuje sie ciekawie
  czy dlugofalowo jest mozliwe 1000$
  pozd andi

 • andi

  witam
  czy mozna prosic o analize neo zachowuje sie ciekawie
  czy dlugofalowo jest mozliwe 1000$
  pozd andi

 • daniel

  Witam

  Proszę o analizę techniczną IOTA, STELLAR I VECHAIN.

  Pozdrawiam

 • daniel

  Witam

  Proszę o analizę techniczną IOTA, STELLAR I VECHAIN.

  Pozdrawiam