Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 20.11.2017

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Niemal nieprzerwanie od tygodnia kurs Bitcoina porusza się dynamicznie na północ. Warto zwrócić uwagę, że na skutek tych wzrostów rynek nie tylko pokonał ale również przetestował od góry (jako wsparcie) poziom 7500 USD. Tam też pojawiła się reakcja popytowa i obecnie jesteśmy świadkami ustanawiania nowego ATH.

Dokąd dotrą wzrosty?

16 października br. opisałem 4 kolejne targety, dokąd może dotrzeć kurs BTC (po pokonaniu poziomu 5 000 USD). Pierwszy z nich zrealizowany został w zaledwie 13 dni. Drugi, cztery dni później. Poziom 8 000 USD osiągnięty został w dniu wczorajszym co oznacza, że spośród całej listy, został już tylko jeden target na poziomie 8 400 USD. Niemniej jednak, osobiście uważam, że w sytuacji, kiedy kurs nigdy nie był powyżej obecnej wartości, kluczowe mogą okazać się psychologiczne poziomy a więc kolejno 9 000 USD i 10 000 USD. Z technicznego punktu widzenie, obecnie nie widzę żadnych podstaw przemawiających za ewentualnymi spadkami.

Warto również dodać, że spośród 10 największych pod względem kapitalizacji kryptowalut, Bitcoin zajmuje 2. miejsce pod względem dzisiejszego, dziennego wzrostu. Większe wzrosty obserwujemy jedynie na IOTA, której analizę można znaleźć w moim ostatnim artykule.

BTC/JPY – Bitcoin

Niemal identycznie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary BTC/JPY. W tym przypadku rynek również po pokonaniu przetestował od góry poprzednie szczyty a dziś ustanowione zostało nowe ATH. W najbliższym czasie spodziewałbym się zatem dalszej aprecjacji.

ETH/USD – Ethereum

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że na skutek trwających niemal od początku listopada br. wzrostów kurs pokonał październikowe szczyty i znajdujący się tam opór (350 USD). Warto również zwrócić uwagę, że podobnie jak w przypadku Bitcoina, w dniu wczorajszym strefa ta została przetestowana od góry (jako wsparcie) a w jej okolicy pojawiła się reakcja popytowa. W najbliższym czasie spodziewałbym się zatem kontynuacji wzrostów a jako potencjalny target, w okolicy którego może pojawić się reakcja podażowa uznaję okolice poziomu 395 USD a więc wrześniowe szczyty.

ETH/BTC – Ethereum

Nieco mniej optymistycznie wygląda jednak obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC. W tym przypadku dostrzec możemy jednak pewną techniczną zależność. Rynek od pewnego czasu bardzo precyzyjnie re-testuje wszystkie poziomy wsparcia i oporu. W dniu wczorajszym przetestowaliśmy okolice pokonanego wcześniej poziomu 0.0470. Tam też pojawiła się silna reakcja podażowa. Obecnie kurs znajduje się niejako w powietrzu tzn. pomiędzy istotnym poziomem wsparcia (0.0390) a oporem (0.0470) co nie jest najlepszą okazją do otwierania jakichkolwiek pozycji. Z technicznej zaś strony, bardziej prawdopodobne wydają się dalsze spadki.

LTC/USD – Litecoin

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją rynek odrzucił techniczne wsparcie w okolicy poziomu 57 USD a na skutek późniejszych wzrostów kurs pokonał poziom 66 USD będący jednocześnie linią szyi formacji oRGR. Warto również zwrócić uwagę, że poziom ten po pokonaniu został przetestowany i odrzucony od góry (jako wsparcie). W najbliższym czasie spodziewałbym się zatem kontynuacji wzrostów aż w okolice poziomu 82 USD będącego technicznym zasięgiem formacji oRGR.

LTC/BTC – Litecoin

Jak wspominałem już w ubiegłym tygodniu, w zestawieniu z BTC, sytuacja nie wygląda jednak już tak optymistycznie. W tym przypadku zasada zmiany biegunów mówiąca o tym, że każdy poziom po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony również zadziała. Jest tylko jedna, znacząca różnica. Para LTC/BTC porusza się w trendzie spadkowym co oznacza, że odrzucenie poziomu 0.01 może sprawić, iż w najbliższym czasie spadki dotrą w okolice 0.0070. Jest to oczywiście spowodowane tym, że kurs BTC rośnie zdecydowanie szybciej (5,45% w ciągu ostatnich 24h) niż kurs LTC (1% w ciągu ostatnich 24h).

DASH/USD – DASH

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, Dash również przetestował i odrzucił od góry poziom 400 USD. Fakt ten sprawił, że w najbliższy czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na interwale H1, gdzie zauważymy, że na skutek sobotnich wzrostów kurs wybił górą z lokalnej konsolidacji. Obecnie znajdujemy się w okolicy jej górnego ograniczenia i jeżeli wsparcie to zostałoby trwale odrzucone, spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów.

DASH/BTC – DASH

Mimo, że na skutek trwających od tygodnia spadków kurs DASH/BTC dotarł w zakładanego przeze mnie poziomu 0.0570, to ostatecznie poziom ten został pokonany. Biorąc pod uwagę, że dziś również w okolicy tego oporu pojawiła się reakcja podażowa, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków. Niezwykle istotnym poziomem na notowaniach tej pary bez wątpienia są okolice 0.0450 i to właśnie tam spodziewałbym się pojawienia reakcji popytowej.

XEM/USD – NEM

Nem od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Ponieważ tendencja ta trwa już dość długo, spodziewać moglibyśmy się wybicia. Jeżeli to zdarzyłoby się poprzez pokonanie poziomu 0.25 USD będącego górnym ograniczeniem konsolidacji, wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.35 USD. Póki co nie pojawił się jednak jakikolwiek sygnał przemawiający za większymi wzrostami dlatego też najbezpieczniej jest stać z boku (poza rynkiem).

XEM/BTC – NEM

Spoglądając na notowania pary XEM/BTC zauważymy, że w dniu dzisiejszym rynek po raz kolejny przetestował pokonane w ubiegłą środę wsparcie (teraz opór) i ponownie pojawiła się tam reakcja podażowa. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji spadków i ponownego przetestowania ubiegłotygodniowych minimów. Warto również zwrócić uwagę, że poziom ten stanowi linie szyi potencjalnej formacji głowy z ramionami (RGR), której pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Istnieje milion sposobów zarabiania pieniędzy na rynkach. Ironią jest to, że są one bardzo trudne do znalezienia.” – Jack D. Schwager

Analiza KryptowalutAnaliza Techniczna BitcoinAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoinDashEthereumLitecoinNEM
Komentarze (0)
Dodaj komentarz